§ 12. - Warunki zdrowotne wymagane od osób wykonujących pracę na morskich statkach handlowych, tryb uznawania osób za zdolne lub niezdolne do wykonywania pracy oraz rodzaje i częstotliwość wymaganych badań lekarskich.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1993.17.80

Akt utracił moc
Wersja od: 1 marca 1993 r.
§  12.
1.
Osoba uznana za niezdolną do pracy na statku morskim oraz armator mogą w terminie 14 dni od dnia wystawienia świadectwa zgłosić wniosek o przeprowadzenie badania lekarskiego przez komisję lekarską.
2.
Komisję lekarską powołuje wojewoda terytorialnie właściwy ze względu na siedzibę armatora, po zasięgnięciu opinii jednostki badawczo-rozwojowej Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej.
3.
W skład komisji powinni wchodzić: lekarz specjalista II stopnia z dziedziny medycyny morskiej i tropikalnej lub z dziedziny medycyny pracy jako przewodniczący oraz lekarz specjalista II stopnia z dziedziny chorób wewnętrznych.
4.
Przewodniczący komisji może powołać do składu komisji lekarzy specjalistów II stopnia z innych dziedzin medycyny, jeżeli jest to niezbędne dla oceny danego stanu chorobowego, wady lub ułomności.
5.
Wniosek, o którym mowa w ust. 1, zgłasza się za pośrednictwem lekarza, który wydał świadectwo.
6.
Lekarz przesyła w terminie 7 dni wniosek o przeprowadzenie badania lekarskiego wraz z dokumentacją medyczną do komisji lekarskiej.
7.
Badanie lekarskie powinno być przeprowadzone przez komisję w terminie 14 dni od daty otrzymania wniosku.
8.
Na podstawie wyników przeprowadzonego badania lekarskiego komisja lekarska stwierdza zasadność wydanego świadectwa albo wydaje nowe świadectwo.