§ 1. - Warunki zaliczania rolniczych spółdzielni produkcyjnych do spółdzielni wyższego typu dla celów zaopatrzenia emerytalnego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1966.1.2

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lipca 1965 r.
§  1.
1.
Do spółdzielni wyższego typu w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 28 czerwca 1962 r. o zaopatrzeniu emerytalnym członków rolniczych spółdzielni produkcyjnych, ich domowników oraz ich rodzin (Dz. U. z 1966 r. Nr 1, poz. 1), zwanej dalej "spółdzielnią", zalicza się spółdzielnię prowadzącą zespołowo produkcję roślinną i zwierzęcą pod warunkiem, że:
1)
do zespołowej uprawy włączone zostały wszystkie grunty członków spółdzielni,
2)
w osobistym użytkowaniu członka i jego rodziny pozostaje działka przyzagrodowa o obszarze nie większym niż 0,6 ha użytków rolnych, bydło w ilości nie większej niż 2 sztuki dorosłe i przychówek od tych sztuk odchowywany przez okres nie dłuższy niż 4 miesiące oraz pozostały inwentarz żywy w ilościach nie przekraczających norm określonych w statucie spółdzielni,
3)
prowadzona przez spółdzielnię hodowla zespołowa osiągnęła w przeliczeniu na 100 ha zespołowych użytków rolnych, z zastrzeżeniem przepisu ust. 2, obsadę wynoszącą co najmniej 20 sztuk przeliczeniowych inwentarza żywego obejmującego bydło, trzodę chlewną, owce i drób dorosły, przyjmując, że:
a)
jedna sztuka bydła odpowiada jednej sztuce przeliczeniowej,
b)
jedna sztuka trzody chlewnej odpowiada 0,15 sztuki przeliczeniowej,
c)
jedna owca odpowiada 0,08 sztuki przeliczeniowej,
d)
jedna sztuka drobiu dorosłego odpowiada 0,02 sztuki przeliczeniowej.
2.
Do zespołowych użytków rolnych będących podstawą do przeliczenia obsady zwierząt w hodowli zespołowej (ust. 1 pkt 3) wlicza się wkłady gruntowe członków, którzy przystąpili do istniejącej już spółdzielni, oraz grunty przejęte przez spółdzielnię w zagospodarowanie dopiero po upływie 3 lat od włączenia tych gruntów do zespołowej gospodarki.