§ 3. - Warunki, tryb i sposób wydawania zezwoleń na wprowadzenie dotychczas niestosowanej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej technologii chowu zwierząt.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.101.682

Akt obowiązujący
Wersja od: 6 czerwca 2007 r.
§  3.
1.
Do wniosku o wydanie zezwolenia na wprowadzenie technologii chowu wnioskodawca dołącza:
1)
opis technologii chowu uwzględniający zasady i warunki prowadzenia chowu zwierząt, a w szczególności:
a)
cele, jakie ma spełniać ta technologia,
b)
gatunek zwierząt objęty tą technologią,
c)
warunki techniczne i mikroklimatyczne pomieszczeń, w których będą utrzymywane zwierzęta,
d)
sposób żywienia i pojenia zwierząt,
e)
wskazanie różnic pomiędzy tą technologią chowu a innymi technologiami chowu stosowanymi dotychczas dla danego gatunku zwierząt;
2)
opinię powiatowego lekarza weterynarii właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę wnioskodawcy o zgodności technologii chowu z wymaganiami określonymi w przepisach o ochronie zwierząt.
2.
W przypadku gdy wnioskodawca składa wniosek o wydanie zezwolenia na wprowadzenie technologii chowu, która uzyskała zezwolenie na wprowadzenie w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej, w Turcji albo w państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - będącym stroną umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym państwie, do wniosku dołącza przetłumaczone na język polski:
1)
opis technologii chowu, o którym mowa w ust. 1 pkt 1;
2)
dokument wydany przez właściwy organ tego państwa zezwalający na wprowadzenie technologii chowu;
3)
przepisy obowiązujące w tym państwie, na podstawie których technologia chowu uzyskała zezwolenie na wprowadzenie;
4)
opinię o technologii chowu wydaną przez organ tego państwa, do którego kompetencji należą sprawy z zakresu ochrony zwierząt, jeżeli została wydana.
3.
Przed wydaniem zezwolenia, o którym mowa w ust. 1, marszałek województwa zwraca się do organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, o wydanie opinii o zgodności technologii chowu z przepisami o ochronie zwierząt.