Rozdział 8 - Sposób i tryb współpracy z Policją w zakresie legitymowania osób, zatrzymywania i przeszukania osób oraz przeszukiwania pomieszczeń, bagażu i ładunku, zatrzymywania pojazdów i innych środków przewozowych, a także badania towarów i pobierania ich próbek oraz zdejmowania i ponownego nakładania zamknięć celnych - Warunki, sposób i szczegółowy tryb wykonywania niektórych czynności przez inspektorów i pracowników kontroli skarbowej, sposób i tryb współpracy z Policją w zakresie wykonywanych czynności oraz wzory dokumentów stosowanych w sprawach zatrzymania osoby i kontroli rodzaju paliwa używanego do napędu pojazdu mechanicznego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2011.152.899

Akt utracił moc
Wersja od: 25 lipca 2011 r.

Rozdział  8

Sposób i tryb współpracy z Policją w zakresie legitymowania osób, zatrzymywania i przeszukania osób oraz przeszukiwania pomieszczeń, bagażu i ładunku, zatrzymywania pojazdów i innych środków przewozowych, a także badania towarów i pobierania ich próbek oraz zdejmowania i ponownego nakładania zamknięć celnych

§  30. 
1. 
Współpraca z Policją w zakresie wykonywania czynności, o których mowa w § 1 pkt 1, podejmowana jest na wniosek inspektora albo na wniosek Policji.
2. 
Podjęcie współpracy, o której mowa w ust. 1, może nastąpić na pisemny wniosek, a w nagłych przypadkach lub przypadkach niecierpiących zwłoki, także na wniosek ustny inspektora albo funkcjonariusza Policji.
§  31. 
1. 
Współpraca, o której mowa w § 30 ust. 1, może być realizowana w szczególności przez:
1)
przekazywanie informacji;
2)
planowanie i przygotowywanie czynności w zakresie określonym w § 1 pkt 1;
3)
realizację czynności określonych w § 1 pkt 1;
4)
koordynację działań organów kontroli skarbowej i Policji;
5)
inne działania niezbędne dla prawidłowego wykonywania czynności, o których mowa w § 1 pkt 1.
2. 
Współpraca, o której mowa w § 30 ust. 1, w zakresie zatrzymywania pojazdów w celu przeprowadzenia kontroli, o której mowa w art. 11a ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej, może w szczególności polegać na:
1)
informowaniu właściwej jednostki organizacyjnej Policji o terminie i miejscu planowanych kontroli pojazdów w sposób umożliwiający wzięcie w nich udziału Policji;
2)
informowaniu właściwej jednostki organizacyjnej Policji o konieczności poddania kierowcy zatrzymanego pojazdu badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, w związku z uzasadnionym podejrzeniem inspektora, że kierowca zatrzymanego pojazdu znajduje się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.
3. 
Jeżeli okoliczności faktyczne uzasadniają niezwłoczne podjęcie czynności, o których mowa w ust. 2, informacje przekazuje się bezpośrednio po rozpoczęciu tych działań.