§ 3. - Warunki przydziału, przechowywania i ewidencjonowania broni palnej bojowej i amunicji przez straże gminne (miejskie).

Dziennik Ustaw

Dz.U.2004.194.1999

Akt utracił moc
Wersja od: 6 września 2004 r.
§  3.
1.
Właściwy terytorialnie komendant wojewódzki Policji, zwany dalej "komendantem wojewódzkim Policji", przy rozpatrywaniu wniosku, o którym mowa w § 2, może zażądać od wójta, burmistrza (prezydenta miasta) dodatkowych informacji uzasadniających potrzebę uzbrojenia strażników w proponowaną liczbę jednostek broni palnej bojowej.
2.
Komendant wojewódzki Policji może odmówić wydania pozwolenia na broń palną bojową w przypadku stwierdzenia:
1)
niewykonywania zadań określonych w art. 11 pkt 5 i 9 ustawy;
2)
niespełnienia warunków dotyczących właściwego przechowywania broni palnej bojowej i amunicji.
3.
Komendant wojewódzki Policji może określić w pozwoleniu inną liczbę jednostek broni palnej bojowej w przypadku stwierdzenia:
1)
braku okoliczności uzasadniających uzbrojenie straży gminnej (miejskiej), zwanej dalej "strażą", w proponowaną liczbę jednostek broni palnej bojowej;
2)
braku zagrożeń mienia, o którym mowa w art. 11 pkt 5 i 9 ustawy, w stopniu uzasadniającym objęcie go ochroną z użyciem proponowanej liczby jednostek broni palnej bojowej.
4.
Komendant wojewódzki Policji cofa pozwolenie na broń palną bojową dla straży:
1)
na wniosek wójta, burmistrza (prezydenta miasta);
2)
w przypadku ustania okoliczności, dla których pozwolenie zostało wydane;
3)
w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wykonywania zadań, o których mowa w art. 11 pkt 5 i 9 ustawy, lub w sposobie przechowywania i ewidencjonowania broni palnej bojowej i amunicji.