§ 1. - Warunki przejazdu policjantów oraz członków ich rodzin na koszt Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz warunki otrzymywania zryczałtowanego równoważnika pieniężnego w razie niewykorzystania przysługującego przejazdu.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2000.82.932

Akt utracił moc
Wersja od: 4 października 2000 r.
§  1.
1.
Prawo przejazdu na koszt Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zwanego dalej "ministerstwem", przysługujące policjantowi i członkom jego rodziny raz w roku kalendarzowym obejmuje przejazd z miejscowości zamieszkania do wybranej przez siebie miejscowości w kraju i z powrotem, trasą o bezpośrednim połączeniu, a w przypadku braku takiego połączenia - najkrótszą trasą, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.
2.
Policjantowi przeniesionemu do pełnienia służby w innej miejscowości, którego członkowie rodziny pozostali w miejscowości dotychczasowego zamieszkania, prawo przejazdu na koszt ministerstwa przysługuje z miejsca pełnienia służby:
1)
do wybranej miejscowości w kraju i z powrotem albo
2)
do miejscowości zamieszkania uprawnionych do przejazdu członków rodziny i z tej miejscowości do wybranej miejscowości w kraju i z powrotem.
3.
Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio do policjantów będących słuchaczami Wyższej Szkoły Policji, ośrodków szkolenia i szkół policyjnych oraz do policjantów w służbie kandydackiej.
4.
Środkami transportu właściwymi do odbycia przejazdu w przypadkach, o których mowa w ust. 1-3, są środki publicznego transportu kolejowego, a gdy na danej trasie lub jej odcinku nie ma połączenia kolejowego - środki publicznego transportu autobusowego.