Warunki obowiązujące przy przesyłaniu prospektów i okazowych egzemplarzy czasopism i wydawnictw perjodycznych, zgłoszonych do prenumeraty za pośrednictwem poczty.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1932.24.203

Akt utracił moc
Wersja od: 26 marca 1932 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA POCZT I TELEGRAFÓW
z dnia 12 marca 1932 r.
o warunkach, obowiązujących przy przesyłaniu prospektów i okazowych egzemplarzy czasopism i wydawnictw perjodycznych, zgłoszonych do prenumeraty za pośrednictwem poczty.

Na podstawie art. 17 ustawy z dnia 3 czerwca 1924 r. o poczcie, telegrafie i telefonie (Dz. U. R. P. Nr. 58, poz. 584), której tekst jednolity ogłoszony został w załączniku do obwieszczenia Ministra Poczt i Telegrafów z dnia 21 stycznia 1931 r. (Dz. U. R. P. Nr. 12, poz. 57) zarządzam co następuje:
Wydawcy czasopism i wydawnictw periodycznych, zgłoszonych do prenumeraty za pośrednictwem poczty na podstawie rozporządzenia z dnia 6 października 1925 r. (Dz. U. R. P. Nr. 107, poz. 763), mogą przesyłać pocztą okazowe egzemplarze czasopism i wydawnictw periodycznych oraz prospekty czasopism i wydawnictw perjodycznych za opłatą ustaloną w taryfie pocztowej dla czasopism na następujących warunkach:
1)
Jako okazowe egzemplarze mogą być wysyłane egzemplarze czasopism i wydawnictw perjodycznych tak z ubiegłych okresów prenumeraty jak i z bieżącego okresu, z wyjątkiem skonfiskowanych czasopism i wydawnictw perjodycznych.
2)
Prospekty na wydawane czasopisma i wydawnictwa perjodyczne winny dotyczyć reklamy tylko tych czasopism i wydawnictw.
3)
Na okazowych egzemplarzach winien być umieszczony zapomocą stempelka napis: "Bezpłatny. Okazowy", na opaskach zaś tych egzemplarzy napis: "Opłata uiszczona gotówką".
4)
Prospekty oraz okazowe egzemplarze muszą być nadawane przy okienku w urzędzie pocztowym zapomocą pocztowych książek nadawczych, w których należy podać ogólną ilość nadawanych prospektów lub egzemplarzy okazowych. Przypadające opłaty taryfowe winny być uiszczone gotówką przy nadaniu.
5)
Do okazowych egzemplarzy oraz prospektów wolno dołączać drukowaną kartkę pocztową na zamówienie z adresem wydawcy, ze znaczkiem lub bez znaczka, przekaz pocztowy z adresem wydawcy lub blankiet nadawczy Pocztowej Kasy Oszczędności. Nadto do okazowych egzemplarzy czasopism i wydawnictw perjodycznych może być dołączona odezwa wydawcy, dotycząca wydawanego czasopisma.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 1932 r.