§ 8. - Warunki i tryb przyznawania pomocy publicznej na badania przemysłowe i badania przedkonkurencyjne.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.36.230

Akt utracił moc
Wersja od: 28 lutego 2007 r.
§  8.
1.
Intensywność przyznanej pomocy publicznej brutto może być zwiększona o 15 punktów procentowych w przypadku mikro-, małych i średnich przedsiębiorców lub 10 punktów procentowych w przypadku dużych przedsiębiorców, jeżeli planowane badania przemysłowe lub badania przedkonkurencyjne są zgodne z celami projektu lub programu przyjętego jako część obowiązującego europejskiego programu ramowego na rzecz badań i rozwoju lub programu Eureka.
2.
Intensywność przyznanej pomocy publicznej brutto może być zwiększona o 25 punktów procentowych, jeżeli pomoc jest udzielana na prowadzenie badań przemysłowych lub badań przedkonkurencyjnych zgodnych z celami projektu lub programu przyjętego jako część obowiązującego programu ramowego Unii Europejskiej na rzecz badań i rozwoju, które są prowadzone w ramach efektywnej współpracy transgranicznej pomiędzy:
1)
przedsiębiorcą a jednostką naukową wymienioną w art. 2 pkt 9 lit. a-f ustawy z dnia 8 października 2004 r. o zasadach finansowania nauki należącą do sektora finansów publicznych;
2)
co najmniej dwoma niezależnymi podmiotami z dwóch państw członkowskich Unii Europejskiej, a wyniki badań będą rozpowszechniane i publikowane zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 8 października 2004 r. o zasadach finansowania nauki oraz przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, Nr 94, poz. 658 i Nr 121, poz. 843) i ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. - Prawo własności przemysłowej (Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1117, z późn. zm.2)).
3.
Intensywność przyznanej pomocy publicznej brutto może być zwiększona o 10 punktów procentowych w odniesieniu do badań przemysłowych lub badań przedkonkurencyjnych, do których nie mają zastosowania przepisy ust. 1 i 2, jeżeli jest spełniony co najmniej jeden z następujących warunków:
1)
projekt badań dotyczy efektywnej współpracy transgranicznej pomiędzy co najmniej dwoma niezależnymi podmiotami z dwóch państw członkowskich Unii Europejskiej, szczególnie w zakresie zadań związanych z realizacją krajowej polityki naukowej i naukowo-technicznej, a w przypadku mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw żadne przedsiębiorstwo w państwie członkowskim Unii Europejskiej przyznającym pomoc nie może ponieść więcej niż 70 % kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą;
2)
projekt badań dotyczy efektywnej współpracy pomiędzy przedsiębiorcą a jednostką naukową wymienioną w art. 2 pkt 9 lit. a-f ustawy z dnia 8 października 2004 r. o zasadach finansowania nauki, szczególnie w zakresie zadań związanych z realizacją krajowej polityki naukowej i naukowo-technicznej, a w przypadku współpracy z mikro-, małym lub średnim przedsiębiorcą jednostka naukowa powinna ponosić co najmniej 10 % kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą;
3)
wyniki badań przemysłowych lub przedkonkurencyjnych prowadzonych w ramach projektu będą upowszechniane i publikowane zgodnie z przepisami, o których mowa w ust. 2.