§ 7. - Warunki i tryb delegowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej do pełnienia służby poza granicą państwa oraz sposób i organizacja działania grupy ratowniczej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2005.212.1765

Akt obowiązujący
Wersja od: 28 października 2005 r.
§  7.
1.
Odwołanie strażaka z delegowania przed wyznaczonym terminem powrotu następuje w przypadku:
1)
wniosku strażaka;
2)
gdy stan jego zdrowia uniemożliwia dalsze pełnienie służby w grupie ratowniczej;
3)
wszczęcia przeciwko niemu postępowania dyscyplinarnego, karnego lub karnego skarbowego;
4)
niewykonywania zadań na powierzonym stanowisku lub wynikających ze sprawowanej przez niego funkcji przez okres dłuższy niż 14 dni, z przyczyn leżących po stronie strażaka;
5)
wniosku właściwego organu: państwa przyjmującego grupę ratowniczą lub organizacji międzynarodowej, któremu grupa ratownicza została podporządkowana na czas realizacji zadań;
6)
zrealizowania celu skierowania grupy ratowniczej.
2.
Odwołanie strażaka z delegowania przed wyznaczonym terminem powrotu może nastąpić:
1)
w przypadku niewywiązywania się przez niego z obowiązków służbowych powierzonych do wykonywania w czasie delegowania;
2)
gdy uzasadnia to interes służby lub potrzeby jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, w której strażak pełni służbę.
3.
W przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 i ust. 2 pkt 1, wniosek o odwołanie strażaka, wraz z uzasadnieniem, składa dowódca grupy ratowniczej.
4.
W przypadkach naruszenia dyscypliny służbowej przez strażaka podczas pobytu poza granicą państwa dowódca grupy ratowniczej może podjąć decyzję o niezwłocznym odesłaniu go do kraju, powiadamiając o tym fakcie Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.