Rozdział 5 - Przetarg uzupełniający - Warunki emitowania bonów skarbowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2006.113.771

Akt utracił moc
Wersja od: 30 czerwca 2006 r.

Rozdział  5

Przetarg uzupełniający

§  20.
1.
Minister Finansów może oferować bony skarbowe na przetargu uzupełniającym.
2.
Przetarg uzupełniający może zostać zorganizowany najpóźniej następnego dnia po przetargu sprzedaży.
3.
Sprzedaż bonów na przetargu uzupełniającym odbywa się według średniej ważonej ceny przetargowej ofert przyjętych na przetargu sprzedaży.
4.
Wartość nominalna bonów skarbowych oferowanych na przetargu uzupełniającym nie może być większa niż 20 % wartości nominalnej bonów skarbowych oferowanych w dniu przetargu sprzedaży.
§  21.
Do zakupu bonów na przetargu uzupełniającym są uprawnieni wyłącznie uczestnicy przetargu, którzy dokonali zakupu bonów na przetargu sprzedaży.
§  22.
W przypadku podjęcia decyzji o organizacji przetargu uzupełniającego, Minister Finansów ogłasza w dniu przetargu sprzedaży komunikat o przetargu uzupełniającym zawierający, w szczególności:
1)
datę przetargu uzupełniającego;
2)
wartość nominalną bonów skarbowych oferowanych do sprzedaży;
3)
średnią ważoną cenę przetargową bonów skarbowych o danym terminie wykupu sprzedanych na przetargu sprzedaży, stanowiącą cenę przetargową bonów na przetargu uzupełniającym;
4)
termin wykupu i kod ISIN bonów skarbowych;
5)
minimalną wartość nominalną oferty składanej przez uczestnika przetargu uzupełniającego;
6)
termin składania ofert (dzień, godzina).
§  23.
1.
Oferta zakupu bonów skarbowych powinna zawierać, w szczególności:
1)
adres agenta emisji;
2)
kod ISIN oraz liczbę bonów skarbowych o danym terminie wykupu w sztukach, które zamierza nabyć uczestnik przetargu uzupełniającego;
3)
numer rachunku bonów skarbowych w Rejestrze, na który uczestnik nabywa bony skarbowe;
4)
upoważnienie do obciążenia rachunku bankowego w Narodowym Banku Polskim, wraz z podaniem jego numeru, kwotą wynikającą z ceny zakupu, o której mowa w § 26 ust. 1, uwzględniającą liczbę bonów skarbowych i zaoferowaną cenę przetargową, wraz z naliczonymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - w sytuacji, o której mowa w § 27.
2.
Wartość nominalna oferty złożonej na przetargu uzupełniającym przez jednego uczestnika przetargu uzupełniającego nie może być większa od wartości nominalnej bonów skarbowych oferowanych na przetargu uzupełniającym.
§  24.
1.
Na przetargu uzupełniającym zakup bonów skarbowych przez poszczególnych uczestników przetargu następuje proporcjonalnie do wartości bonów skarbowych nabytych przez nich na przetargu sprzedaży.
2.
Proporcjonalny udział uczestnika przetargu uzupełniającego jest obliczany jako procentowy udział uczestnika przetargu w zakupie ogółem na danym przetargu sprzedaży, po wyłączeniu zakupów dokonanych przez uczestników przetargu, którzy zrezygnowali z udziału w przetargu uzupełniającym.
3.
W przypadku gdy wartość oferty zakupu złożonej na przetargu uzupełniającym przez uczestnika przetargu uzupełniającego jest niższa od wartości będącej iloczynem udziału proporcjonalnego i wartości podaży na przetargu uzupełniającym, nieprzydzielone mu bony skarbowe o wartości stanowiącej różnicę pomiędzy tymi wielkościami zostaną rozdzielone proporcjonalnie pomiędzy pozostałych uczestników przetargu uzupełniającego. W tym przypadku przydział przedmiotowych bonów skarbowych nastąpi z wykorzystaniem udziału proporcjonalnego, obliczonego analogicznie jak w ust. 2, po wyłączeniu zakupów dokonanych przez uczestników przetargu uzupełniającego, rezygnujących z zakupu bonów skarbowych o pełnej przysługującej im wartości.
4.
W przypadku gdy łączna wartość nominalna ofert zakupu złożonych na przetargu uzupełniającym jest niższa od podaży na przetargu uzupełniającym, oferty poszczególnych uczestników przetargu uzupełniającego są realizowane w całości.
§  25.
Po przetargu uzupełniającym Minister Finansów ogłasza komunikat o wynikach przetargu uzupełniającego zawierający, w szczególności:
1)
datę przetargu;
2)
datę i godzinę rozliczenia przetargu;
3)
termin wykupu bonów;
4)
wartość nominalną bonów skarbowych oferowanych do sprzedaży;
5)
wartość nominalną bonów skarbowych, na które otrzymano ofertę zakupu;
6)
wartość nominalną bonów skarbowych, których oferty zakupu przyjęto;
7)
średnią ważoną cenę przetargową przyjętych ofert.