Art. 10. - [Szkolenie specjalizacyjne w przypadku osób wykonujących przez co najmniej 2 lata czynności zawodowe zgodnie z programem szkolenia specjalizacyjnego] - Uzyskiwanie tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2023.506 t.j.

Akt obowiązujący
Wersja od: 22 czerwca 2023 r.
Art.  10.  [Szkolenie specjalizacyjne w przypadku osób wykonujących przez co najmniej 2 lata czynności zawodowe zgodnie z programem szkolenia specjalizacyjnego]
1. 
Osoba, o której mowa w art. 8 ust. 2 pkt 1, która wykonywała co najmniej przez 2 lata w ciągu ostatnich 5 lat czynności zawodowe zgodne z programem szkolenia specjalizacyjnego w danej dziedzinie ochrony zdrowia, w celu uzyskania zgody na odbycie szkolenia specjalizacyjnego składa wniosek do dyrektora CMKP.
2. 
Wniosek, o którym mowa w ust. 1, zawiera:
1)
imię (imiona) i nazwisko wnioskodawcy;
2)
datę i miejsce urodzenia;
3)
numer PESEL, a w przypadku jego braku - cechy dokumentu potwierdzającego tożsamość: nazwę i numer dokumentu oraz państwo jego wydania;
4)
adres do korespondencji oraz numer telefonu i adres poczty elektronicznej, jeżeli posiada;
5)
określenie przedmiotu wniosku;
6)
nazwę ukończonej uczelni oraz uzyskany tytuł zawodowy;
7)
informację o:
a)
wykonywaniu czynności zawodowych zgodnych z programem szkolenia specjalizacyjnego w danej dziedzinie ochrony zdrowia,
b)
aktualnym miejscu zatrudnienia,
c)
posiadanym stopniu lub tytule naukowym,
d)
posiadanych tytułach specjalisty lub specjalizacjach.
3. 
Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, dołącza się:
1)
kopię:
a)
dyplomu ukończenia studiów wyższych,
b)
dokumentu potwierdzającego posiadanie stopnia lub tytułu naukowego,
c)
dyplomu potwierdzającego posiadanie tytułu specjalisty lub specjalizacji;
2)
kopię dokumentu potwierdzającego wykonywanie co najmniej przez 2 lata w ciągu ostatnich 5 lat czynności zawodowych zgodnych z programem szkolenia specjalizacyjnego w danej dziedzinie ochrony zdrowia.
4. 
Dyrektor CMKP sprawdza pod względem formalnym wniosek, o którym mowa w ust. 1, oraz dokumenty, o których mowa w ust. 3, a w przypadku stwierdzenia braków formalnych wzywa wnioskodawcę do ich usunięcia w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania. Po bezskutecznym upływie tego terminu wniosek pozostawia się bez rozpoznania.
5. 
Dyrektor CMKP w celu uzyskania opinii w sprawie wykonywania czynności zawodowych, o których mowa w art. 8 ust. 2 pkt 2, przekazuje wniosek, o którym mowa w ust. 1, wraz z załączonymi do niego dokumentami zespołowi ekspertów, o którym mowa w art. 5 ust. 1, oraz ustala termin i miejsce posiedzenia tego zespołu.
6. 
Zespół ekspertów, o którym mowa w art. 5 ust. 1, przekazuje opinię dyrektorowi CMKP niezwłocznie po jej sporządzeniu, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia jej sporządzenia.
7. 
Dyrektor CMKP na podstawie opinii, o której mowa w ust. 5, w drodze decyzji, wydaje zgodę na odbycie szkolenia specjalizacyjnego w danej dziedzinie ochrony zdrowia albo odmawia jej wydania.
8. 
Od decyzji, o której mowa w ust. 7, przysługuje odwołanie do ministra właściwego do spraw zdrowia.