Rozdział 4 - Zgłaszanie wniosków do Centralnej Informacji - Ustrój i organizacja Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego oraz szczegółowe zasady udzielania informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2000.117.1238

Akt utracił moc
Wersja od: 23 grudnia 2000 r.

Rozdział  4

Zgłaszanie wniosków do Centralnej Informacji

§  16. 
1. 
Wnioski o wydanie odpisu, wyciągu, zaświadczenia lub o udzielenie innych informacji składa się w Centralnej Informacji lub jej oddziale.
2. 
Oddziały Centralnej Informacji udzielają informacji oraz wydają zaświadczenia, wyciągi i odpisy z Krajowego Rejestru Sądowego tylko na wniosek złożony bezpośrednio w oddziale.
3. 
Centrala Centralnej Informacji udziela informacji na zasadach takich samych jak oddziały, a ponadto udziela informacji korespondencyjnie i przesyła zainteresowanym urzędowe formularze wniosków o wydanie odpisu, wyciągu lub zaświadczenia z rejestru oraz udzielenie informacji z rejestru.
§  17. 
1. 
Wnioski składane bezpośrednio należy składać wraz z oryginalnym dowodem wniesienia opłaty na rachunek bankowy środka specjalnego jednostki budżetowej w Ministerstwie Sprawiedliwości, o którym mowa w art. 4 ust. 5 ustawy.
2. 
W przypadku, o którym mowa w ust. 1, dowód opłaty, po potwierdzeniu na nim faktu udzielenia określonej informacji, będzie zwrócony osobie składającej wniosek.
3. 
Do wniosków składanych korespondencyjnie w centrali Centralnej Informacji należy dołączyć oryginalny dowód wpłaty na rachunek bankowy środka specjalnego jednostki budżetowej w Ministerstwie Sprawiedliwości lub jego kopię.
4. 
Podmioty, o których mowa w art. 5 ustawy, składają wnioski w centrali Centralnej Informacji.
§  18. 
Wniosek nieprawidłowo wypełniony, nie opłacony, wniosek, od którego uiszczono opłatę w wysokości niższej od należnej, lub złożony z naruszeniem § 17 ust. 1 pozostawia się bez nadania biegu, informując o tym wnioskodawcę.
§  19. 
1. 
Wnioski wpisuje się do ewidencji wniosków prowadzonej w Centralnej Informacji oraz jej oddziałach.
2. 
W ewidencji wniosków wpisuje się w szczególności datę wpływu wniosku, rodzaj wniosku oraz sposób i datę jego załatwienia.
§  20. 
Każdy odpis, wyciąg, zaświadczenie oraz pozostałe pisemne informacje powinny być podpisane przez upoważnionego pracownika i opatrzone pieczęcią urzędową oraz powinny zawierać, poza właściwą treścią, także oznaczenie miejsca i daty wydania dokumentu oraz datę i czas stanu rejestru, według którego zostały wydane; poszczególne strony powinny być ponumerowane ze wskazaniem całkowitej ilości stron.