Ustalenie tabeli stanowisk, kwot uposażenia zasadniczego oraz dodatków funkcyjnych i służbowych pracowników terenowych organów Centralnego Urzędu Skupu i Kontraktacji.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1951.40.300

Akt utracił moc
Wersja od: 1 czerwca 1951 r.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 18 lipca 1951 r.
w sprawie ustalenia tabeli stanowisk, kwot uposażenia zasadniczego oraz dodatków funkcyjnych i służbowych pracowników terenowych organów Centralnego Urzędu Skupu i Kontraktacji.

Na podstawie art. 5, 6, 7 ust. 2 i art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1949 r. o uposażeniu pracowników państwowych i samorządowych oraz przewodniczących organów wykonawczych gmin miejskich i wiejskich (Dz. U. R. P. Nr 7, poz. 39) zarządza się, co następuje:
Pracownikami terenowych organów Centralnego Urzędu Skupu i Kontraktacji w rozumieniu niniejszego rozporządzenia są wojewódzcy i powiatowi pełnomocnicy Centralnego Urzędu Skupu i Kontraktacji oraz pracownicy ich biur, z wyjątkiem pracowników zatrudnionych w działach administracyjnych, gospodarczych, organizacyjnych, kadr, w kancelariach i halach maszyn oraz woźnych i pracowników fizycznych.
1.
Wysokość uposażenia zasadniczego dla poszczególnych grup pracowników wymienionych w § 1 określa się, jak następuje:
Grupa uposażeniaMiesięcznie złotych
I1.400,00
II1.300,00
III1.000,00
IV 810,00
V 700,00
VI 600,00
VII 520,00
VIII 460,00
2.
Dla delegatów gminnych Powiatowych Pełnomocników Centralnego Urzędu Skupu i Kontraktacji, zaszeregowanych do grupy IX, ustala się uposażenie zasadnicze w kwocie zł 400 miesięcznie.
Ustala się tabelę stanowisk pracowników wymienionych w § 1, jak w załączniku do niniejszego rozporządzenia.
Przy zaszeregowaniu pracowników terenowych organów Centralnego Urzędu Skupu i Kontraktacji stosuje się przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 lutego 1949 r. w sprawie ustalenia stanowisk służbowych i zaszeregowania do grup uposażenia pracowników państwowych, podlegających ustawie o państwowej służbie cywilnej, oraz pracowników samorządowych (Dz. U. R. P. Nr 14, poz. 92), a przy przyznawaniu dodatków funkcyjnych i służbowych - przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 lutego 1949 r. w sprawie dodatków funkcyjnych i służbowych dla pracowników państwowych i samorządowych oraz przewodniczących organów wykonawczych gmin miejskich i wiejskich (Dz. U. R. P. Nr 14, poz. 94).
Pracownikom terenowych organów Centralnego Urzędu Skupu i Kontraktacji przysługują dodatki lokalne i wyrównawcze stosownie do przepisów obowiązujących pracowników państwowych, podlegających ustawie o państwowej służbie cywilnej.
Do pracowników terenowych organów Centralnego Urzędu Skupu i Kontraktacji, którzy nie otrzymują uposażenia zasadniczego w wysokości określonej w § 2, stosuje się przepisy ogólnie obowiązujące pracowników państwowych.
Wykonanie rozporządzenia porucza się Prezesowi Rady Ministrów.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 czerwca 1951 r.

ZAŁĄCZNIK

TABELA STANOWISK

dla pracowników terenowych organów Centralnego Urzędu Skupu i Kontraktacji.

I. Biuro Wojewódzkiego Pełnomocnika

Stanowisko służbowe (tytuł)Grupa uposażeniaStawki dodatku funkcyjnego lub służbowego
Pełnomocnik Wojewódzki III - II2 - 1
Z-ca Pełnomocnika Wojewódzkiego IV - III4 - 3
Kierownik Wydziału V - IV4
Kierownik Oddziału, Kierownik Samodzielnego Referatu VI - V5 - 4
Inspektor VI - V5
Młodszy inspektor, referendarz, księgowyVIII - VIb

II. Biuro Powiatowego Pełnomocnika

Stanowisko służbowe (tytuł)Grupa uposażeniaStawki dodatku funkcyjnego lub służbowego
Pełnomocnik Powiatowy VI - IV5 - 4
Inspektor VII - VI5
Kierownik ReferatuVIII - VIb - a
Młodszy inspektor, księgowy, referendarz VIII - VIIc - b
Delegat Powiatowego Pełnomocnika na gminę IX - VIId - b