§ 6. - Ustalenie stanowisk, kwalifikacji i uposażeń pracowników terenowych urzędów miar oraz urzędów probierczych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1973.28.159

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lipca 1973 r.
§  6.
1.
Za nieprzerwany okres zatrudnienia w administracji miar lub administracji probierczej przysługuje pracownikom dodatek za wysługę lat płatny corocznie z dołu w styczniu każdego roku w wysokości:
1)
5% po 5 latach,
2)
10% po 10 latach,
3)
15% po 15 latach

dwunastokrotnego wynagrodzenia zasadniczego, pobieranego przez pracownika w miesiącu wypłaty dodatku.

2.
W pierwszym roku po nabyciu prawa do dodatku za wysługę lat wynosi on kwotę wynikającą z przemnożenia procentowej stawki wynagrodzenia zasadniczego pobieranego w miesiącu wypłaty dodatku, przez ilość pełnych miesięcy kalendarzowych, które upłynęły od dnia nabycia prawa do dodatku do końca roku poprzedzającego wypłatę.
3.
W roku 1973 liczba pełnych miesięcy kalendarzowych przyjętych za podstawę obliczenia dodatku za wysługę lat nie może wynosić więcej niż 6 miesięcy.
4.
W razie rozwiązania umowy o pracę z winy pracownika lub wskutek wypowiedzenia dokonanego przez niego, pracownik traci prawo do wypłaty dodatku za rok, w którym nastąpiło rozwiązanie umowy o pracę.
5.
Prezes Polskiego Komitetu Normalizacji i Miar w porozumieniu z Ministrem Pracy, Płac i Spraw Socjalnych oraz z Zarządem Głównym Związku Zawodowego Pracowników Państwowych i Społecznych określi szczegółowe zasady zaliczania okresów zatrudnienia do ciągłości pracy, wymaganej do przyznania dodatku za wysługę lat.