§ 14. - Uposażenie pracowników zakładów społecznych służby zdrowia, zakładów leczniczo-wychowawczych, zakładów opiekuńczo-leczniczych, zakładów opiekuńczo-rehabilitacyjnych i zakładów rehabilitacji zawodowej inwalidów.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1989.58.346

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1991 r.
§  14.
1.
Za każdą godzinę pełnienia dyżuru zakładowego przysługuje odrębne wynagrodzenie wyłącznie w wysokości stawki godzinowej uposażenia zasadniczego, ustalonego indywidualnie do celów dyżurów zakładowych, stosownie do kategorii zaszeregowania stanowisk pracy, określonych w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
2.
Za pełnienie dyżuru w niedzielę i święto ustawowo wolne od pracy oraz dzień ustalony w rozkładzie czasu pracy dla danego pracownika jako dodatkowy dzień wolny od pracy przysługuje wynagrodzenie określone w ust. 1 w podwójnej wysokości.
3.
Wynagrodzenie w podwójnej wysokości za dodatkowy dzień wolny od pracy nie przysługuje pracownikowi, który dyżury zakładowe pełni na warunkach pracy dodatkowej w innym niż macierzysty zakładzie pracy.
4. 15
Pracownikowi, który nie uzyskał z powodu braku zastępstwa zwolnienia z godzin pracy przypadających po zakończeniu dyżuru zakładowego, za pracę w tych godzinach, jednak nie więcej niż za 6 godzin, przysługuje dodatek w wysokości 100% stawki godzinowej uposażenia zasadniczego.
5.
Pracownikowi pełniącemu dyżury zakładowe w innym niż macierzysty zakładzie pracy, w razie nieudzielenia zwolnienia z godzin pracy po zakończeniu dyżuru, dodatek wypłaca zakład, w którym dyżur był pełniony, w wysokości 100% stawki godzinowej uposażenia zasadniczego ustalonego do celów dyżuru zakładowego.
15 § 14 ust. 4 zmieniony przez § 1 pkt 10 rozporządzenia z dnia 6 kwietnia 1990 r. (Dz.U.90.25.148) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1990 r.