§ 21. - Umundurowanie policjantów.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1997.74.466

Akt utracił moc
Wersja od: 25 kwietnia 2000 r.
§  21.
1.
Przedmioty umundurowania wydaje się stosownie do okresów używalności.
2.
Policjantom można wydać na połowę okresu używalności używane przedmioty umundurowania, o ile posiadają wartość użytkową.
3.
Komórki organizacyjne jednostek Policji właściwe w sprawach zaopatrzenia mundurowego mogą wydać przedmiot umundurowania przed upływem okresu jego używalności w przypadkach:
1)
utraty wartości użytkowej przedmiotu lub jego utraty powstałej z przyczyn niezależnych od użytkownika w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych lub wypadków losowych (pożar, powódź itp.),
2)
utraty wartości użytkowej przedmiotu lub jego utraty powstałej z winy użytkownika,
3)
w innych uzasadnionych przypadkach - po uiszczeniu jego wartości według cen detalicznych obowiązujących w dniu wydania nowego przedmiotu.
4.
W przypadkach, o których mowa w ust. 3 pkt 1:
1)
wydaje się bezpłatnie nowy przedmiot umundurowania z przyjęciem okresu używalności od daty jego wydania,
2)
za przedmiot umundurowania, za który wypłacono równoważnik pieniężny, można wypłacić równowartość według ceny detalicznej obowiązującej w dniu utraty przedmiotu lub jego wartości użytkowej,
3)
policjantom, którzy na podstawie odrębnych przepisów mogą w czasie służby nosić ubranie cywilne, w przypadku utraty przedmiotu lub jego wartości użytkowej, można wypłacić równowartość pieniężną odpowiadającego mu przedmiotu umundurowania, obliczoną według aktualnej ceny detalicznej.
5.
W przypadkach, o których mowa w ust. 3 pkt 2, nowy przedmiot umundurowania wydaje się po uiszczeniu jego wartości według ceny detalicznej obowiązującej w dniu wydania, pomniejszonej o stopień amortyzacji wydanego uprzednio przedmiotu. Okres używalności wydanego przedmiotu przyjmuje się od dnia jego wydania.
6.
W razie utraty wartości użytkowej przedmiotu umundurowania wskutek stwierdzonych wad produkcyjnych, należy wydać nowy przedmiot z przyjęciem okresu używalności od daty jego wydania. Decyzje w tej sprawie podejmują kierownicy komórek organizacyjnych, o których mowa w ust. 3.