§ 7. - Umundurowanie funkcjonarjuszów Straży Celnej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1928.25.223

Akt utracił moc
Wersja od: 7 marca 1928 r.
§  7.
Po upływie czasokresu używalności przechodzi umundurowanie (kurtka, spodnie, płaszcz, czapka i obuwie) na własność funkcjonariusza niższego.

W razie utraty lub zniszczenia umundurowania albo jego części przed upływem czasokresu używalności z winy funkcjonarjusza niższego otrzymuje on nowe umundurowanie, względnie jego części za opłatą pełnej wartości.

Jeżeli utrata lub zniszczenie umundurowania albo jego części nastąpiła bez winy funkcjonariusza niższego, w związku ze służbą lub wskutek nieszczęśliwego wypadku, otrzymuje on nowe umundurowanie, względnie jego części bezpłatnie.

W razie wystąpienia lub Wydalenia funkcjonarjusza niższego ze służby w Straży Celnej przed upływem czasokresu używalności, umudurowanie ma być zwrócone i może być wydane innemu funkcjonarjuszowi niższemu po przeprowadzeniu dezynfekcji i reparacji z odpowiednio skróconym czasokresem używalności. Władza służbowa może jednak pozostawić funkcjonariuszowi niższemu umundurowanie za opłatą odpowiedniej kwoty, obliczonej w stosunku do kosztu, wyłożonego na umundurowanie przez Skarb Państwa, i czasu używania.

W razie przejścia funkcjonariusza niższego na emeryturę oraz w razie jego śmierci, umundurowanie (kurtka, spodnie, płaszcz, czapka i obuwie) nie podlega zwrotowi.

W wypadkach pozostawienia umundurowania funkcjonariuszowi niższemu, z którym stosunek został rozwiązany lub który przeszedł na emeryturę, jak również przed wyjściem umundurowania z użytku funkcjonariusza po upływie czasokresu używalności, oraz w razie rozwiązania stosunku z wyższym funkcjonarjuszem lub w razie przejścia wyższego funkcjonariusza na emeryturę, mają być odjęte od umundurowania oznaki służbowe i guziki z godłem państwowem.