Rozdział 5 - Postępowanie odwoławcze - Udzielanie wyróżnień i przeprowadzanie postępowań dyscyplinarnych wobec funkcjonariuszy Agencji Wywiadu.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2013.1420 t.j.

Akt utracił moc
Wersja od: 3 grudnia 2013 r.

Rozdział  5

Postępowanie odwoławcze

§  32. 
1. 
Odwołanie od orzeczenia składa się na piśmie do Szefa Agencji Wywiadu, w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia, za pośrednictwem przełożonego, który wydał orzeczenie.
2. 
Wniesienie odwołania w terminie wstrzymuje wykonanie orzeczenia.
3. 
Orzeczenie, od którego nie wniesiono w terminie odwołania, staje się po upływie tego terminu prawomocne i podlega wykonaniu.
4. 
Jeżeli orzeczenie zostało wydane przez Szefa Agencji Wywiadu, odwołanie nie przysługuje, jednakże obwiniony, w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia, może zwrócić się do Szefa Agencji Wywiadu z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy. Przepis § 35 stosuje się odpowiednio.
§  33. 
Przełożony, który wydał orzeczenie, w terminie 7 dni od dnia złożenia odwołania, przesyła odwołanie wraz z aktami postępowania dyscyplinarnego Szefowi Agencji Wywiadu.
§  34. 
1. 
W postępowaniu odwoławczym nie przeprowadza się postępowania dowodowego co do istoty sprawy.
2. 
W postępowaniu odwoławczym, w wyjątkowych przypadkach, Szef Agencji Wywiadu, uznając potrzebę uzupełnienia materiałów postępowania dyscyplinarnego, może uzupełnić materiał dowodowy, zlecając przeprowadzenie dowodu funkcjonariuszowi, jeżeli przyczyni się to do przyspieszenia postępowania.
§  35. 
1. 
Szef Agencji Wywiadu, po rozpoznaniu odwołania, wydaje orzeczenie o:
1)
utrzymaniu w mocy orzeczenia wydanego w I instancji albo
2)
zmianie orzeczenia wydanego w I instancji, albo
3)
uchyleniu orzeczenia wydanego w I instancji i skierowaniu sprawy do ponownego rozpoznania przez przełożonego, z jednoczesnym wskazaniem uchybień.
2. 
Jeżeli pozwalają na to zebrane dowody, Szef Agencji Wywiadu zmienia zaskarżone orzeczenie, wydając orzeczenie odmienne co do istoty, lub uchyla je i umarza postępowanie dyscyplinarne; w innych przypadkach uchyla orzeczenie i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania przez przełożonego.
§  36. 
1. 
Orzeczenie, o którym mowa w § 35 ust. 1 pkt 1-3, zawiera:
1)
oznaczenie organu wydającego orzeczenie;
2)
datę i miejsce wydania orzeczenia;
3)
stopień, imię, nazwisko i stanowisko służbowe obwinionego;
4)
wskazanie orzeczenia, od którego zostało złożone odwołanie;
5)
rozstrzygnięcie wydane po rozpoznaniu odwołania;
6)
uzasadnienie faktyczne i prawne;
7)
podpis przełożonego i pieczęć Szefa Agencji Wywiadu.
2. 
Orzeczenie, o którym mowa w § 35 ust. 1 pkt 1 i 2, zawiera ponadto pouczenie o prawie wniesienia skargi do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
§  37. 
Przepisy dotyczące postępowania dyscyplinarnego stosuje się odpowiednio w postępowaniu odwoławczym, przepisy § 11, § 13, § 24 ust 2 i § 26 nie mają zastosowania.
§  38. 
W orzeczeniu, o którym mowa w § 35 ust. 1 pkt 2, nie można wymierzyć kary surowszej niż wymierzona w orzeczeniu o ukaraniu.
§  39. 
W przypadku, o którym mowa w § 35 ust. 1 pkt 3, wolno w dalszym postępowaniu orzec karę surowszą niż orzeczona w uchylonym orzeczeniu.