§ 7. - Udzielanie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2015.981 t.j.

Akt obowiązujący
Wersja od: 14 lipca 2015 r.
§  7.
1.
Wielkość pomocy de minimis udzielonej przedsiębiorcom w ramach:
1)
wsparcia na rozwój kapitału ludzkiego, o którym mowa w § 9 ust. 1,
2)
wsparcia na wzmacnianie potencjału adaptacyjnego przedsiębiorców, o którym mowa w § 9 ust. 3,
3)
projektu objętego wsparciem na podnoszenie kwalifikacji kadry szkoleniowej, realizowanego na rzecz podmiotów, o których mowa w § 18 ust. 2,
4)
wsparcia na przetestowanie i wdrożenie usług pilotażowych, o którym mowa w § 23 ust. 1,
5)
wsparcia dla systemu adaptacyjności kadr poprzez promowanie postaw przedsiębiorczych, o którym mowa w § 24 ust. 1,
5a)
wsparcia na zindywidualizowane usługi doradcze w formie opieki mentorskiej dla kobiet planujących rozpoczęcie albo rozwój prowadzonej działalności gospodarczej, o którym mowa w § 26a ust. 1,
6)
pomocy finansowej, o której mowa w § 27 ust. 1

- może wynosić do 100% wydatków kwalifikowalnych, z zastrzeżeniem § 6 ust. 5.

2.
Wielkość pomocy de minimis udzielonej przedsiębiorcom na pokrycie wydatków, o których mowa w § 14 ust. 4 i § 15 ust. 1 pkt 6-9, nie może przekroczyć 100% dopuszczalnej wartości tych wydatków wskazanej w tym przepisie.
3.
Wielkość pomocy de minimis udzielonej przedsiębiorcom w ramach wsparcia na świadczenie usług uprzednio przetestowanych i wdrożonych jako usługi pilotażowe, o którym mowa w § 23 ust. 1, może wynosić do 70% wydatków kwalifikowanych, z zastrzeżeniem § 6 ust. 5.
4.
Wielkość pomocy de minimis udzielonej przedsiębiorcom w ramach wsparcia na zindywidualizowane usługi doradcze w formie opieki mentorskiej dla kobiet planujących rozpoczęcie albo rozwój prowadzonej działalności gospodarczej, o którym mowa w § 26a ust. 1, może wynosić do 100% wydatków kwalifikowalnych, z zastrzeżeniem § 6 ust. 5.
5.
Wielkość pomocy de minimis udzielonej przedsiębiorcom w ramach wsparcia na prowadzenie punktu konsultacyjnego, o którym mowa w § 21 ust. 1, może wynosić do 90% wydatków kwalifikowalnych, z zastrzeżeniem § 6 ust. 5.