Rozdział 12 - Pomoc na projekty badawczo-rozwojowe - Udzielanie pomocy de minimis oraz pomocy publicznej na przedsięwzięcia realizowane w ramach inwestycji A2.2.1 "Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym związanych z GOZ" objętej wsparciem ze środków Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2024.1042

Akt obowiązujący
Wersja od: 15 lipca 2024 r.

Rozdział  12

Pomoc na projekty badawczo-rozwojowe

§  34. 
1. 
Pomoc na projekty badawczo-rozwojowe może zostać udzielona na projekt badawczo-rozwojowy obejmujący badania podstawowe, badania przemysłowe, eksperymentalne prace rozwojowe lub studium wykonalności.
2. 
W przypadku pomocy na projekty badawczo-rozwojowe kosztami kwalifikowalnymi są koszty określone w art. 25 ust. 3 i 4 rozporządzenia Komisji nr 651/2014.
§  35. 
Intensywność pomocy na projekty badawczo-rozwojowe nie może przekroczyć:
1)
100 % kosztów kwalifikowanych - w przypadku badań podstawowych;
2)
50 % kosztów kwalifikowalnych - w przypadku badań przemysłowych;
3)
25 % kosztów kwalifikowalnych - w przypadku eksperymentalnych prac rozwojowych;
4)
50 % kosztów kwalifikowalnych - w przypadku studiów wykonalności.
§  36. 
1. 
W przypadku projektu badawczo-rozwojowego obejmującego badania przemysłowe lub eksperymentalne prace rozwojowe intensywność pomocy określoną w § 35 pkt 2 i 3 zwiększa się o:
1)
10 punktów procentowych - dla średnich przedsiębiorców,
2)
20 punktów procentowych - dla małych przedsiębiorców,
3)
15 punktów procentowych - jeżeli zostanie spełniony co najmniej jeden z warunków określonych w art. 25 ust. 6 lit. b rozporządzenia Komisji nr 651/2014,
4)
5 punktów procentowych - jeżeli projekt badawczo-rozwojowy jest realizowany na obszarze województw: dolnośląskiego i wielkopolskiego oraz na obszarach regionu warszawskiego stołecznego należących do gmin: Baranów, Błonie, Dąbrówka, Dobre, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Jadów, Jaktorów, Kałuszyn, Kampinos, Kołbiel, Latowicz, Leoncin, Leszno, Mrozy, Nasielsk, Osieck, Prażmów, Serock, Siennica, Sobienie-Jeziory, Strachówka, Tarczyn, Tłuszcz, Zakroczym i Żabia Wola,
5)
25 punktów procentowych - jeżeli zostaną spełnione łącznie warunki określone w art. 25 ust. 6 lit. d rozporządzenia Komisji nr 651/2014

- do maksymalnie 80 % kosztów kwalifikowalnych, z zastrzeżeniem że zwiększenia, o których mowa w pkt 3, 4 oraz 5, nie mogą być łączone w odniesieniu do tego samego projektu.

2. 
W przypadku projektu badawczo-rozwojowego obejmującego studium wykonalności intensywność pomocy określoną w § 35 pkt 4 zwiększa się o:
1)
10 punktów procentowych - dla średnich przedsiębiorców;
2)
20 punktów procentowych - dla mikroprzedsiębiorców lub małych przedsiębiorców.