Rozdział 6 - Przepisy majątkowe i finansowe. - Ubezpieczenie brackie w powiecie będzińskim.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1935.65.410

Akt utracił moc
Wersja od: 29 sierpnia 1935 r.

VI.

Przepisy majątkowe i finansowe.

§  34.
Dochody Kasy Bratniej składają się:
1)
ze składek i odsetek zwłoki,
2)
z dochodów z majątku,
3)
z darowizn, zapisów i subsydjów.
§  35.
Plan ubezpieczeniowo-techniczny Kasy Bratniej, zawierający podstawy techniczne ubezpieczenia, uregulowanego rozporządzeniem niniejszem, stanowi załącznik jej statutu. Zmiany statutu Kasy Bratniej nie mogą być w sprzeczności z planem ubezpieczeniowo-technicznym,
§  36.
Fundusze Kasy Bratniej mogą być używane jedynie na cele przewidziane w rozporządzeniu niniejszem i w statucie Kasy Bratniej.
§  37.
Statut Kasy Bratniej określi maksymalną wysokość kosztów administracyjnych i ogólnych Kasy Bratniej w stosunku do dochodu ze składek.
§  38.
Fundusze Kasy Bratniej powinny być lokowane za zabezpieczeniem w myśl przepisów art. 249 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 28 marca 1933 r. o ubezpieczeniu społecznem (Dz. U. R. P. Nr. 51, poz. 396) i w sposób, odpowiadający wymaganiom planu ubezpieczeniowo-technicznego Kasy Bratniej.
§  39.
Kasa Bratnia zobowiązana jest sporządzać corocznie bilans na dzień 31 grudnia. Bilans będzie obejmował pozycje buchalteryjne, oraz pozycje ubezpieczeniowo-techniczne, obliczone według planu ubezpieczeniowo-technicznego Kasy Bratniej.