§ 3. - Tryb składania wniosków i zasady przyznawania dotacji z budżetu państwa na 1995 r. na dofinansowanie inwestycji infrastrukturalnych realizowanych w systemie robót publicznych, jako zadania własne gmin, w regionach zagrożonych wysokim bezrobociem strukturalnym.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1995.59.308

Akt utracił moc
Wersja od: 5 czerwca 1995 r.
§  3.
1.
Kwoty dotacji na dofinansowanie poszczególnych inwestycji infrastrukturalnych są ustalane przez wojewodę, po zasięgnięciu opinii dyrektora wojewódzkiego urzędu pracy i wojewódzkiej rady zatrudnienia, w granicach kwoty dotacji ustalonej dla województwa.
2.
Dotacja może być przyznana na dofinansowanie inwestycji infrastrukturalnej będącej zadaniem własnym gminy, jeżeli taka inwestycja jest zlokalizowana w regionie zagrożonym wysokim bezrobociem strukturalnym i realizowana z udziałem bezrobotnych kierowanych do robót publicznych przez rejonowy urząd pracy, właściwy dla siedziby wnioskodawcy.
3.
Łączna kwota dotacji z rezerwy i innych dotacji z budżetu państwa na dofinansowanie w 1995 r. inwestycji infrastrukturalnej realizowanej w okresie dłuższym niż rok - nie może przekroczyć kwoty ustalonej według zasad określonych w art.21 ust. 3 i 4 ustawy o finansowaniu gmin, a jeżeli inwestycja infrastrukturalna jest rozpoczynana i kończona w ciągu 1995 r. - nie może przekroczyć 100% środków planowanych w budżecie gminy na 1995 r. na finansowanie tej inwestycji i 50% jej wartości kosztorysowej, z zastrzeżeniem ust. 4.
4.
Przed określeniem kwoty dotacji na dofinansowanie inwestycji infrastrukturalnej w 1995 r., kwoty środków planowanych w budżecie gminy na 1995 r. na dofinansowanie tej inwestycji i wykazanych w części B rubr. 2 wniosku, jest odejmowana kwota środków z Funduszu Pracy na refundację kosztów wymienionych w § 1 ust. 2 pkt 9, która jest ustalona w umowie zawartej przez wnioskodawcę z właściwym wojewódzkim lub rejonowym urzędem pracy i wykazana w części B rubr. 3 wniosku.