§ 4. - Tryb oraz warunki nabywania i wchodzenia w posiadanie, przechowywanie oraz używanie do celów szkoleniowych środków odurzających, substancji psychotropowych, ich preparatów, prekursorów kategorii 1 oraz środków zastępczych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2011.294.1738

Akt utracił moc
Wersja od: 30 grudnia 2011 r.
§  4.
1.
Środki odurzające, substancje psychotropowe, ich preparaty, prekursory kategorii 1 oraz środki zastępcze używane do celów szkoleniowych, wykorzystywane podczas czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz w ramach wykonywania badań w celu potwierdzenia popełnienia przestępstwa podlegają ewidencji.
2.
Ewidencja, o której mowa w ust. 1, jest prowadzona w formie książki kontroli zatwierdzonej przez wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego, zawierającej:
1)
na stronie tytułowej - nazwę i adres siedziby jednostki lub podmiotu;
2)
na kolejno ponumerowanych stronach - odrębnie dla każdego środka odurzającego, substancji psychotropowej, ich preparatów, prekursorów kategorii 1 oraz środków zastępczych, dla każdej ich postaci farmaceutycznej i dawki:
a)
w odniesieniu do przychodu:
liczbę porządkową,
datę przyjęcia,
źródło pochodzenia,
oznaczenie dokumentu przychodu,
ilość przyjętą wyrażoną w miligramach, gramach, kilogramach lub sztukach,
b)
w odniesieniu do rozchodu:
liczbę porządkową,
datę pobrania,
ilość pobraną wyrażoną w miligramach, gramach, kilogramach lub sztukach,
imię i nazwisko oraz podpis osoby pobierającej,
c)
saldo po przyjęciu lub pobraniu,
d)
ewentualne uwagi.
3.
Książkę kontroli przechowuje się przez okres 5 lat, licząc od pierwszego dnia roku kalendarzowego następującego po roku, w którym dokonano ostatniego wpisu.
4.
Ewidencja, o której mowa w ust. 1, może być prowadzona w postaci elektronicznej. Sposób prowadzenia ewidencji, o której mowa w ust. 1, w postaci elektronicznej określają przepisy wydane na podstawie art. 5 ust. 2b ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2011 r. Nr 123, poz. 698 i Nr 171, poz. 1016).
5.
O fakcie prowadzenia ewidencji, o której mowa w ust. 1, w postaci elektronicznej kierownik jednostki naukowej lub osoba przez niego upoważniona zawiadamia na piśmie właściwego wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego.
6.
W przypadku prowadzenia ewidencji, o której mowa w ust. 1, w postaci elektronicznej należy zachować zakres danych zgodny z układem książki kontroli, o której mowa w ust. 2, z wyłączeniem podpisu osoby pobierającej.
7.
W przypadku prowadzenia ewidencji, o której mowa w ust. 1, w postaci elektronicznej, ewidencję obejmującą dany rok kalendarzowy przechowuje się na informatycznym nośniku danych, przez okres 5 lat, licząc od pierwszego dnia roku kalendarzowego następującego po roku, w którym dokonano ostatniego wpisu.