§ 2. - Tryb ogłaszania konkursu na rezerwację częstotliwości na cele rozpowszechniania lub rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2005.186.1565

Akt utracił moc
Wersja od: 28 września 2005 r.
§  2.
1.
Konkurs rozpoczyna się w dniu opublikowania ogłoszenia Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zwanego dalej "Przewodniczącym KRRiT", o konkursie. Opublikowanie ogłoszenia w prasie codziennej następuje w terminie nie dłuższym niż 14 dni od daty dokonania porozumienia z Prezesem Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, zwanym dalej "Prezesem URTiP", po uprzednim przeprowadzeniu postępowania konsultacyjnego w sprawie konkursu.
2.
Postępowanie konsultacyjne, o którym mowa w ust. 1, przeprowadza się wobec projektu postanowień ogłoszenia i dokumentacji konkursu w zakresie danych, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 1, § 3 ust. 1 pkt 2 lit. d i § 3 ust. 3 pkt 1, a także wobec istotnych warunków oferty bądź rezerwacji częstotliwości. Postępowanie konsultacyjne przeprowadza się również w przypadku zamiaru podjęcia przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, zwaną dalej "KRRiT", uchwały o odstąpieniu od konkursu.
3.
Postępowanie konsultacyjne może również obejmować:
1)
zgłaszanie przez podmioty zainteresowane uzyskaniem lub dokonaniem zmiany koncesji w trybie uregulowanym właściwymi przepisami zamiaru umieszczenia w sygnale multipleksu własnego programu;
2)
zgłaszanie przez podmioty zainteresowane uzyskaniem rezerwacji częstotliwości na cele rozpowszechniania lub rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną propozycji umieszczenia w sygnale multipleksu wskazanych przez te podmioty programów;
3)
ustalenie dla celów konkursu lub rezerwacji częstotliwości listy programów mogących stanowić zasób składników audiowizualnych sygnału multipleksu.
4.
Postępowanie konsultacyjne ogłasza Przewodniczący KRRiT. Postępowanie konsultacyjne trwa nie dłużej niż 30 dni od daty jego ogłoszenia i kończy się przedstawieniem jego wyników oraz przyjętych i odrzuconych wniosków wraz z uzasadnieniem, poprzez wywieszenie w siedzibie KRRiT oraz poprzez zamieszczenie na stronie internetowej KRRiT.