§ 3. - Tryb i szczegółowe zasady uzyskania tytułu specjalisty przez lekarza weterynarii.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2022.239 t.j.

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lutego 2022 r.
§  3. 
1. 
Lekarz weterynarii ubiegający się o uzyskanie tytułu specjalisty w danym obszarze weterynarii występuje z wnioskiem do Komisji do Spraw Specjalizacji Lekarzy Weterynarii, zwanej dalej "Komisją", o przyjęcie na szkolenie specjalizacyjne.
2. 
Warunkiem przyjęcia lekarza weterynarii na szkolenie specjalizacyjne jest wykazanie się co najmniej 2-letnim stażem pracy zawodowej. O kolejności przyjęcia decyduje staż pracy i uprzednio ukończone kursy specjalistyczne.
3. 
Wniosek powinien zawierać:
1)
imię i nazwisko,
2)
określenie miejsca zamieszkania,
2a)
określenie podmiotu, o którym mowa w ust. 5, w którym lekarz weterynarii planuje odbyć szkolenie specjalizacyjne w danym obszarze,
3)
informację o przebiegu pracy zawodowej, z podaniem zajmowanych stanowisk,
4)
określenie aktualnego miejsca pracy i zajmowanego stanowiska,
5)
informację o ukończonych kursach specjalistycznych,
6)
(uchylony).
4. 
Do wniosku należy dołączyć:
1)
odpis dyplomu lekarza weterynarii,
2)
odpis zaświadczenia okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej o stwierdzeniu prawa wykonywania zawodu,
3)
deklarację pokrycia kosztów specjalizacji przez lekarza weterynarii lub jednostkę organizacyjną kierującą lekarza weterynarii na szkolenie specjalizacyjne.
5. 
Szkolenie specjalizacyjne jest prowadzone przez uczelnie publiczne posiadające uprawnienie do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie naukowej weterynaria oraz Państwowy Instytut Weterynaryjny - Państwowy Instytut Badawczy.
6. 
Nabór na szkolenie specjalizacyjne prowadzone w podmiocie, o którym mowa w ust. 5, ogłasza, w porozumieniu z Komisją, ten podmiot.