Art. 5. - Szwajcaria-Polska. Umowa o wzajemnej ochronie informacji niejawnych. Thun.2022.09.07.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2023.1137

Akt obowiązujący
Wersja od: 1 maja 2023 r.
ARTYKUŁ  5

KONTRAKTY NIEJAWNE

1. 
W przypadku zamiaru zawarcia kontraktu niejawnego zawierającego informacje oznaczone klauzulą POUFNE /VERTRAULICH/ CONFIDENTIEL/ CONDITENZIALE/ CONFIDENTIAL lub wyższą, zlecający otrzymuje uprzednio od właściwego organu potencjalnego kontrahenta pisemne zapewnienie, że posiada on ważne świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego.
2. 
Do czasu otrzymania zapewnienia, o którym mowa w ustępie 1, informacje niejawne nie będą udostępniane kontrahentowi.
3. 
Zlecający przekazuje kontrahentowi wymogi bezpieczeństwa niezbędne do realizacji kontraktu niejawnego, które zawierają w szczególności wykaz rodzajów informacji niejawnych i zasady nadawania klauzul tajności informacjom wytworzonym w trakcie realizacji kontraktu niejawnego.
4. 
Kopia dokumentu, o którym mowa w ustępie 3, jest przekazywana właściwym organom obu Stron.
5. 
Właściwy organ kontrahenta zapewnia, że informacje niejawne przekazywane lub przesyłane kontrahentowi lub wytwarzane w związku z realizacją kontraktu niejawnego są chronione zgodnie z wymogami bezpieczeństwa, o których mowa w ustępie 3 i jego prawem krajowym.
6. 
Realizacja kontraktu niejawnego w części związanej z dostępem do informacji niejawnych będzie możliwa wyłącznie po podjęciu przez kontrahenta wszelkich czynności zapewniających ochronę informacjom niejawnym, zgodnie z wymogami bezpieczeństwa, o których mowa w ustępie 3.
7. 
Właściwe organy zapewnią, że potencjalni podwykonawcy będą przestrzegać tych samych warunków ochrony informacji niejawnych jakie nałożono na kontrahenta.