§ 4. - Szkolenie potwierdzające posiadanie przygotowania zawodowego do wykonywania lub kierowania działalnością gospodarczą w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2021.776

Akt obowiązujący
Wersja od: 18 maja 2023 r.
§  4. 
1. 
Szkolenie prowadzi się w formie wykładów, z uwzględnieniem możliwości prowadzenia ćwiczeń praktycznych, odnoszących się do wybranych grup tematycznych, będących przedmiotem wykładów - w łącznym wymiarze do 40 godzin lekcyjnych, nie dłużej niż przez pięć kolejnych dni roboczych.
2. 
Szkolenie w ciągu jednego dnia roboczego obejmuje nie więcej niż 8 godzin lekcyjnych.
3. 
Godzina lekcyjna trwa 45 minut.
4. 
Instytucja upoważniona zapewnia:
1)
warunki lokalowe umożliwiające prowadzenie szkolenia, w tym:
a)
salę wykładową, która jest dostosowana do liczby osób szkolonych, o powierzchni nie mniejszej niż 20 m2, przy zapewnieniu co najmniej 1 m2 na osobę szkoloną, oraz wyposażona w oświetlenie zapewniające dobrą widoczność każdej osobie szkolonej, wentylację oraz środki dydaktyczne, zapewniające prawidłową realizację celu szkolenia,
b)
miejsce do prowadzenia ćwiczeń praktycznych,
c)
pomieszczenie dla wykładowców,
d)
zaplecze sanitarne;
2)
materiały szkoleniowe, w tym dotyczące wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.
5. 
Udział w szkoleniu zapewnia wniesienie:
1)
zgłoszenia zawierającego:
a)
imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz numer PESEL osoby zgłaszającej się do udziału w szkoleniu, a w przypadku osoby posiadającej obywatelstwo innego państwa - serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość,
b)
określenie zakresu szkolenia, o którym mowa w § 3 ust. 1;
2)
opłaty za szkolenie, o której mowa w § 7.