Rozdział 6 - Kryteria, jakim powinni odpowiadać kandydaci na przewodniczącego, zastępcę przewodniczącego, sekretarza i członków komisji - Szkolenie i egzaminowanie osób ubiegających się o uprawnienia do wykonywania prac podwodnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2004.200.2053

Akt utracił moc
Wersja od: 14 września 2004 r.

Rozdział  6

Kryteria, jakim powinni odpowiadać kandydaci na przewodniczącego, zastępcę przewodniczącego, sekretarza i członków komisji

§  24.
1.
Przewodniczącym komisji może być osoba posiadająca wyższe wykształcenie, dyplom nurka I klasy i kierownika prac podwodnych II klasy oraz co najmniej 6 lat praktyki w zakresie wykonywania prac podwodnych w charakterze nurka lub kierownika prac podwodnych.
2.
Zastępcą przewodniczącego komisji może być osoba posiadająca wyższe wykształcenie, dyplom nurka I klasy albo kierownika prac podwodnych II klasy oraz co najmniej 4 lata praktyki w charakterze nurka lub kierownika prac podwodnych.
3.
Członkiem komisji może być osoba, z zastrzeżeniem ust. 5, będąca specjalistą w zakresie tematów zajęć edukacyjnych, z których przeprowadza egzamin i posiadająca:
1)
wykształcenie wyższe oraz co najmniej 3 lata praktyki w zakresie wykonywania prac podwodnych w charakterze nurka III klasy lub kierownika prac podwodnych II klasy, albo
2)
wykształcenie wyższe oraz co najmniej 5 lat praktyki w charakterze wykładowcy, albo
3)
wykształcenie średnie oraz co najmniej 5 lat praktyki w zakresie wykonywania prac podwodnych w charakterze nurka II klasy lub kierownika prac podwodnych II klasy.
4.
Sekretarz komisji powinien posiadać co najmniej średnie wykształcenie.
5.
Członek komisji uczestniczący w egzaminie powinien posiadać uprawnienia co najmniej równorzędne z uprawnieniami, o uzyskanie których ubiegają się osoby przystępujące do egzaminu.