Rozdział 2 - Doskonalenie zawodowe lokalne - Szkolenia zawodowe i doskonalenie zawodowe w Policji.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2022.2826

Akt utracił moc
Wersja od: 29 grudnia 2022 r.

Rozdział  2

Doskonalenie zawodowe lokalne

§  51. 
1. 
Doskonalenie zawodowe lokalne jest prowadzone zgodnie z ustalonymi przez kierownika jednostki organizacyjnej Policji albo jej komórki organizacyjnej potrzebami w tym zakresie.
2. 
Doskonalenie zawodowe lokalne prowadzi się w siedzibie jednostki organizacyjnej Policji lub poza jej siedzibą, jako:
1)
zajęcia prowadzone w celu utrzymania, a gdy jest to niezbędne - podnoszenia sprawności fizycznej oraz umiejętności posługiwania się bronią palną przez policjantów;
2)
instruktaż albo zajęcia, prowadzone w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonywania zadań i czynności służbowych.
3. 
Za zgodą kierownika komórki organizacyjnej właściwej w sprawach szkolenia KGP, CBŚP, BSWP, BOA, CBZC, CLKP, komendy wojewódzkie (Stołeczna) Policji oraz komórki organizacyjne KGP, w ramach doskonalenia zawodowego lokalnego mogą realizować programy kursów specjalistycznych.
§  52. 
1. 
Doskonalenie zawodowe lokalne prowadzi się na podstawie planu.
2. 
Plan opracowuje w terminie do dnia 20 grudnia roku poprzedzającego rok, w którym jest prowadzone to doskonalenie, kierownik jednostki organizacyjnej Policji, a w KGP - dyrektor biura lub równorzędnej komórki organizacyjnej.
3. 
Dla samodzielnych pododdziałów kontrterrorystycznych plan doskonalenia zawodowego lokalnego, o którym mowa w § 51 ust. 2 pkt 1, opracowuje komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji w uzgodnieniu z dowódcą BOA.
§  53. 
Osoby, o których mowa w § 52 ust. 2, w przypadku zmiany realizacji planu, o którym mowa w § 52 ust. 1, dokonują jego korekt.
§  54. 
1. 
Jednostka organizacyjna Policji lub jej komórka organizacyjna prowadzą dokumentację doskonalenia zawodowego lokalnego, którą stanowią:
1)
programy zajęć;
2)
listy obecności;
3)
inne niż wymienione w pkt 1 i 2, które są niezbędne do właściwego dokumentowania czynności prowadzonych w ramach organizowania i prowadzenia doskonalenia zawodowego lokalnego.
2. 
Programy zajęć w zakresie kontrterrorystycznym opracowuje dowódca BOA.
§  55. 
Doskonalenie zawodowe lokalne prowadzą kierownicy jednostek organizacyjnych Policji, kierownicy komórek organizacyjnych Policji tych jednostek, a także policjanci, pracownicy Policji oraz inne osoby, które posiadają doświadczenie, wiedzę i umiejętności, a gdy jest to niezbędne - także uprawnienia instruktorskie.
§  56. 
1. 
W przypadku, gdy potrzeby jednostek organizacyjnych Policji lub ich komórek organizacyjnych w zakresie doskonalenia zawodowego lokalnego pokrywają się, jednostki te lub komórki mogą wspólnie je organizować i prowadzić.
2. 
W prowadzeniu doskonalenia zawodowego lokalnego mogą uczestniczyć jednostki szkoleniowe.