§ 4. - Szczegółowy zakres przeprowadzania oceny terenu przeznaczonego pod lokalizację obiektu jądrowego, przypadki wykluczające możliwość uznania terenu za spełniający wymogi lokalizacji obiektu jądrowego oraz wymagania dotyczące raportu lokalizacyjnego dla obiektu jądrowego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2012.1025

Akt obowiązujący
Wersja od: 17 września 2012 r.
§  4.
1.
Czynniki wymienione w § 2 rozpatruje się z uwzględnieniem istniejących danych archiwalnych, uzupełnionych o odpowiednie badania terenowe, w tym danych monitoringowych, z zastrzeżeniem ust. 2-5.
2.
Dla sejsmiczności:
1)
naturalnej - dodatkowo przyjmuje się wszelkie dostępne dane historyczne;
2)
indukowanej, w przypadku jej występowania - dane archiwalne uwzględniane przy jej ocenie przyjmuje się z okresu 60 lat bezpośrednio poprzedzających rozpoczęcie badań lokalizacyjnych;
3)
naturalnej i indukowanej - monitoring sejsmiczny prowadzi się w granicach planowanego miejsca usytuowania obiektu jądrowego przez co najmniej 24 miesiące bezpośrednio przed sporządzeniem raportu lokalizacyjnego.
3.
Czynniki, o których mowa w § 2 pkt 2, rozpatruje się z uwzględnieniem danych archiwalnych i danych uzyskanych na podstawie badań terenowych, bez potrzeby prowadzenia monitoringu.
4.
Czynniki, o których mowa w § 2 pkt 4, rozpatruje się z uwzględnieniem danych archiwalnych z co najmniej 30 lat bezpośrednio poprzedzających rozpoczęcie badań lokalizacyjnych oraz danych z monitoringu w granicach planowanego miejsca usytuowania obiektu jądrowego, prowadzonego przez co najmniej 24 miesiące bezpośrednio przed sporządzeniem raportu lokalizacyjnego.
5.
Czynniki wymienione w § 2 pkt 2 lit. b, pkt 4, pkt 5 lit. b, d, e, g, pkt 6 oraz pkt 7 ocenia się z uwzględnieniem zachowawczego podejścia.