Rozdział 3 - Szczegółowy tryb postępowania w sprawach udzielania dotacji gminie na realizację aktywizacji zawodowej repatriantów - Szczegółowy tryb postępowania w sprawach podziału rezerwy celowej budżetu państwa, udzielania dotacji gminie, przekazywania staroście środków finansowych na pokrycie wydatków związanych z udzielaniem repatriantom pomocy, zwrotu gminie kosztów poniesionych na pokrycie remontów lub adaptacji lokali mieszkalnych dla repatriantów oraz wzory wniosków o udzielenie gminie dotacji.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2001.77.819

Akt utracił moc
Wersja od: 28 lipca 2001 r.

Rozdział  3

Szczegółowy tryb postępowania w sprawach udzielania dotacji gminie na realizację aktywizacji zawodowej repatriantów

§  6.
1.
Gmina składa wniosek o udzielenie dotacji celowej na realizację aktywizacji zawodowej repatriantów do właściwego wojewody w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia ustawy budżetowej na dany rok, z zastrzeżeniem ust. 4.
2.
Określa się wzór formularza wniosku, o którym mowa w ust. 1, stanowiący załącznik nr 1 do rozporządzenia.
3.
Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, dołącza się kopie umów zawartych między zarządem gminy a pracodawcami zatrudniającymi repatriantów.
4.
Gmina może złożyć dodatkowy wniosek o udzielenie dotacji celowej na realizację aktywizacji zawodowej repatriantów w terminie późniejszym, nie później jednak niż w terminie do dnia 15 października roku budżetowego, jeżeli aktywizacją zawodową zostali objęci repatrianci przybyli do gminy po dniu złożenia przez gminę wniosku, a przed dniem złożenia wniosku dodatkowego.
5.
W terminie 14 dni od dnia otrzymania wniosku wojewoda dokonuje jego analizy i oceny w zakresie spełnienia warunków udzielania dotacji określonych w ustawie, a w przypadku stwierdzenia niezgodności przekazuje go do uzupełnienia w terminie 14 dni.
6.
Nieuzupełnienie wniosku w wyznaczonym terminie powoduje pozostawienie go bez rozpatrzenia.
§  7.
Wojewoda przekazuje gminie dotację celową na realizację aktywizacji zawodowej repatriantów w okresach miesięcznych, na podstawie harmonogramu realizacji dochodów i wydatków budżetu państwa, w trybie umożliwiającym pełne i terminowe wykonanie zobowiązań gminy, wynikających z umów zawartych przez zarządy gmin z pracodawcami.