§ 2. - Szczegółowy sposób tworzenia i ustalania ilości zapasów obowiązkowych paliw ciekłych gromadzonych przez producentów i importerów oraz szczegółowe zasady i sposób interwencyjnego wykorzystania tych zapasów.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2002.84.759

Akt utracił moc
Wersja od: 25 czerwca 2002 r.
§  2. 
1. 
Dokumentem potwierdzającym wyłączenie, o którym mowa w art. 18 pkt 3 ustawy z dnia 30 maja 1996 r. o rezerwach państwowych oraz zapasach obowiązkowych paliw, zwanej dalej "ustawą", jest uzyskane przez producenta lub importera oświadczenie nabywcy o przeznaczeniu oleju opałowego jako paliwa do silników statków morskich.
2. 
W przypadku sprzedaży oleju opałowego osobom prawnym, jednostkom organizacyjnym niemającym osobowości prawnej oraz osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą, oświadczenie powinno zawierać informację o przeznaczeniu oleju opałowego jako paliwa do silników statków morskich, dane dotyczące nabywcy, podpis nabywcy, sygnał rozpoznawczy statku nadany przez Międzynarodową Organizację Morską oraz datę złożenia oświadczenia.
3. 
Oświadczenie, o którym mowa w ust. 2, może być złożone na fakturze VAT. W przypadku gdy jest składane odrębnie, powinno być dołączone do faktury VAT i zawierać dane i informacje wymienione w ust. 4.
4. 
W przypadku sprzedaży oleju opałowego osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej, oświadczenie powinno zawierać informację o przeznaczeniu oleju opałowego jako paliwa do silników statków morskich, dane dotyczące nabywcy, datę i miejsce wystawienia oświadczenia, podpis składającego oświadczenie, sygnał rozpoznawczy statku nadany przez Międzynarodową Organizację Morską oraz określenie ilości nabywanego oleju opałowego.
5. 
Do oświadczenia, o którym mowa w ust. 4, powinna być dołączona kopia wystawionego nabywcy dokumentu sprzedaży.