§ 6. - Szczegółowy sposób i tryb prowadzenia postępowania w stosunku do przenoszonych do służby w Policji funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.41.266

Akt utracił moc
Wersja od: 7 marca 2007 r.
§  6.
1.
Przyjęcie funkcjonariusza do służby w Policji potwierdza w drodze rozkazu personalnego Komendant Główny Policji.
2.
Rozkaz personalny, o którym mowa w ust. 1, z zastrzeżeniem ust. 3, powinien w szczególności zawierać:
1)
datę wydania rozkazu personalnego;
2)
podstawę prawną;
3)
nazwisko i imię funkcjonariusza, imię ojca oraz numer identyfikacyjny;
4)
charakter służby (przygotowawcza lub stała);
5)
datę, od której liczy się początek służby w Policji;
6)
nazwę stanowiska służbowego;
7)
grupę zaszeregowania stanowiska służbowego oraz przyznane dodatki do uposażenia, a także wysokość miesięcznych stawek uposażenia zasadniczego i dodatków do uposażenia, jeżeli mają one charakter uznaniowy;
8)
określenie stopnia policyjnego odpowiadającego stopniowi odpowiedniej służby;
9)
uzasadnienie prawne i faktyczne przeniesienia funkcjonariusza do służby w Policji;
10)
pouczenie o przysługujących środkach odwoławczych.
3.
W przypadku przeniesienia funkcjonariusza do pełnienia służby w jednostce organizacyjnej Policji innej niż Komenda Główna Policji rozkaz personalny, o którym mowa w ust. 1, zamiast informacji określonych w ust. 2 pkt 6-8 zawiera informację o pozostawieniu policjanta bez przydziału służbowego w dyspozycji właściwego przełożonego.
4.
W przypadku przeniesienia funkcjonariusza do pełnienia służby w Komendzie Głównej Policji rozkaz personalny, o którym mowa w ust. 1, stanowi akt mianowania tego funkcjonariusza na stanowisko służbowe i stopień policyjny.
5.
Rozkaz personalny, o którym mowa w ust. 1, doręcza się odpowiednio Komendantowi Głównemu Straży Granicznej, Szefowi Biura Ochrony Rządu, Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej, Szefowi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Szefowi Agencji Wywiadu, Szefowi Służby Wywiadu Wojskowego, Szefowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub Szefowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego, funkcjonariuszowi oraz właściwemu przełożonemu.
6.
Uwierzytelniony wyciąg z akt osobowych funkcjonariusza przeniesionego do służby w Policji przekazywany jest do właściwego przełożonego celem dalszego prowadzenia.
7.
Komendant Główny Policji kieruje funkcjonariusza do pełnienia służby w jednostce organizacyjnej Policji, którą funkcjonariusz ten wskazał we wniosku, albo do innej jednostki, jeżeli wymaga tego ważny interes służby.