§ 4. - Szczegółowy sposób i tryb prowadzenia postępowania w stosunku do przenoszonych do służby w Policji funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.41.266

Akt utracił moc
Wersja od: 7 marca 2007 r.
§  4.
1.
Komendant Główny Policji, po otrzymaniu zaopiniowanego wniosku i jego akceptacji, występuje do ministra właściwego do spraw wewnętrznych o zgodę na przyjęcie funkcjonariusza do służby w Policji.
2.
Komendant Główny Policji może odmówić akceptacji wniosku, jeśli przyjęcie funkcjonariusza do służby w Policji nie jest uzasadnione potrzebami służby.
3.
Komendant Główny Policji zawiadamia pisemnie odpowiednio: Komendanta Głównego Straży Granicznej, Szefa Biura Ochrony Rządu, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Szefa Agencji Wywiadu, Szefa Służby Wywiadu Wojskowego, Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz funkcjonariusza o negatywnym rozpatrzeniu wniosku lub o niewyrażeniu przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych zgody na przeniesienie.
4.
Uwierzytelniony wyciąg z akt osobowych funkcjonariusza nieprzyjętego do służby w Policji niezwłocznie zwracany jest odpowiednio do Komendanta Głównego Straży Granicznej, Szefa Biura Ochrony Rządu, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Szefa Agencji Wywiadu, Szefa Służby Wywiadu Wojskowego, Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.