§ 4. - Szczegółowe zasady wydawania zezwoleń na prowadzenie przez organizacje społeczne, kościoły i inne związki wyznaniowe oraz osoby fizyczne rehabilitacji i readaptacji osób uzależnionych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1985.46.233

Akt utracił moc
Wersja od: 15 października 1997 r.
§  4.
1.
Wniosek jednostki organizacyjnej lub osoby fizycznej, o których mowa w § 1 ust. 1, o wydanie zezwolenia na prowadzenie placówki rehabilitacji oraz readaptacji osób uzależnionych powinien zawierać:
1)
imię i nazwisko kierownika placówki lub osoby, która zamierza prowadzić placówkę, oraz określenie ich kwalifikacji,
2)
oznaczenie rodzaju placówki oraz jej siedziby,
3)
podstawowe założenia programu rehabilitacyjno-readaptacyjnego,
4)
wskazanie źródeł i zasad finansowania,
5)
określenie zasad pobierania opłat, jeżeli mają być pobierane.
2.
Do wniosku o wydanie zezwolenia na prowadzenie placówki dołącza się:
1)
statut, jeżeli o wydanie zezwolenia ubiega się organizacja społeczna,
2)
regulamin placówki,
3)
opinię terenowego organu administracji państwowej o właściwości szczególnej do spraw zdrowia i opieki społecznej stopnia wojewódzkiego co do celowości utworzenia placówki,
4)
opinię właściwego miejscowo państwowego terenowego inspektora sanitarnego stwierdzającą, że lokal placówki odpowiada ogólnym wymaganiom higienicznym,
5)
dokumenty stwierdzające kwalifikacje kierownika placówki, a w szczególności: dyplom ukończenia szkoły wyższej lub świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz opinię o przebiegu praktyki, o której mowa w § 3 pkt 2.
3.
Osoba fizyczna ubiegająca się o wydanie zezwolenia jest obowiązana dołączyć dokumenty wymienione w ust. 2 pkt 5, a ponadto zaświadczenie lekarskie, wydane przez zakład społeczny służby zdrowia, stwierdzające brak przeciwwskazań do prowadzenia działalności rehabilitacyjno-readaptacyjnej osób uzależnionych.