Rozdział 4 - Zezwolenia na posiadanie, zakładanie i używanie doświadczalnych urządzeń radiowych. - Szczegółowe zasady wydawania zezwoleń na posiadanie, zakładanie i używanie amatorskich i doświadczalnych urządzeń radiowych, warunki ich używania oraz organy właściwe w tych sprawach.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1986.19.99

Akt utracił moc
Wersja od: 12 lipca 1988 r.

Rozdział  4

Zezwolenia na posiadanie, zakładanie i używanie doświadczalnych urządzeń radiowych.

§  26.
Doświadczalnym urządzeniem radiowym, zwanym dalej "radiostacją doświadczalną", jest urządzenie nadawcze, nadawczo-odbiorcze lub odbiorcze, używane w celach naukowo-badawczych, produkcyjnych lub związanych z nauczaniem w szkołach.
§  27.
Zezwolenie na posiadanie, zakładanie i używanie radiostacji doświadczalnych wydaje się na czas określony lub nie określony instytutom naukowo-badawczym, uspołecznionym zakładom produkującym urządzenia i sprzęt radiowy oraz szkołom wyższym i średnim, których program nauczania obejmuje elektronikę.
§  28.
Zezwolenia na posiadanie, zakładanie i używanie radiostacji doświadczalnej wydaje PIR.
§  29.
1.
Jednostka organizacyjna, która uzyskała zezwolenie określone w § 27, jest obowiązana używać radiostacji zgodnie z podanym przez siebie celem, warunkami ustalonymi w zezwoleniu i międzynarodowym regulaminem radiokomunikacyjnym.
2.
Za prawidłową pracę radiostacji doświadczalnej, właściwe jej wykorzystanie i zabezpieczanie oraz prowadzenie wymaganej dokumentacji odpowiedzialny jest kierownik jednostki organizacyjnej.
§  30.
Używanie radiostacji doświadczalnej nie może powodować zakłóceń pracy innych służb telekomunikacyjnych (w tym radiokomunikacyjnych) oraz stwarzać zagrożeń dla środowiska i zdrowia ludzi.
§  31.
Za wydanie zezwolenia i używanie doświadczalnych urządzeń radiowych pobiera się opłaty, których wysokość określają odrębne przepisy.