§ 15. - Szczegółowe zasady i warunki posiadania, przechowywania i ewidencjonowania przez Państwową Straż Rybacką broni palnej, sygnałowej, amunicji oraz środków przymusu bezpośredniego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2014.756

Akt obowiązujący
Wersja od: 5 czerwca 2014 r.
§  15.
1.
Z przeprowadzonej kontroli policjant sporządza protokół kontroli, który zawiera w szczególności - miejsce i datę przeprowadzenia kontroli, sprawozdanie z przeprowadzonych czynności kontrolnych, stwierdzone uchybienia, zalecenia mające na celu ich usunięcie oraz termin ich wykonania.
2.
Protokół kontroli sporządza się w dwóch egzemplarzach, z których jeden pozostawia się w kontrolowanej jednostce.
3.
Protokół kontroli podpisują:
1)
policjant dokonujący kontroli;
2)
komendant wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej albo osoba przez niego upoważniona;
3)
osoba upoważniona do prowadzenia magazynu broni;
4)
inne osoby, których wyjaśnienia, jako istotne dla czynności kontrolnych, zostały przytoczone w protokole.
4.
Komendantowi wojewódzkiemu Państwowej Straży Rybackiej albo osobie przez niego upoważnionej lub osobie upoważnionej do prowadzenia magazynu broni oraz osobie, o której mowa w ust. 3 pkt 4, przysługuje prawo zgłoszenia, przed podpisaniem protokołu kontroli, umotywowanych zastrzeżeń co do ustaleń zawartych w protokole kontroli.
5.
W przypadku zgłoszenia zastrzeżeń, o których mowa w ust. 4, komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji dokonuje ich analizy i, w miarę potrzeby, podejmuje czynności wyjaśniające.
6.
W przypadku nieuwzględnienia zastrzeżeń w całości lub w części komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji niezwłocznie przekazuje swoje stanowisko na piśmie zgłaszającemu zastrzeżenia.