§ 3. - Szczegółowe zasady i tryb zawierania umów o wspólnej odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Urzędu Ochrony Państwa, łącznego powierzania mienia tym funkcjonariuszom, oraz szczegółowe warunki wspólnej odpowiedzialności za szkodę w mieniu tak powierzonym.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2000.50.584

Akt utracił moc
Wersja od: 21 czerwca 2000 r.
§  3.
1.
Warunkiem ustanowienia wspólnej odpowiedzialności majątkowej jest powierzenie mienia łącznie wszystkim funkcjonariuszom, którzy mają być objęci taką odpowiedzialnością, na podstawie spisu rzeczywistego stanu składników majątkowych w drodze inwentaryzacji, przeprowadzonej z udziałem tych funkcjonariuszy lub z udziałem osób przez nich wskazanych; zainteresowanym funkcjonariuszom należy zapewnić możliwość zgłaszania uwag w związku z przebiegiem i wynikami inwentaryzacji.
2.
Funkcjonariuszowi objętemu umową przysługuje prawo wglądu w księgi rachunkowe - w zakresie dotyczącym rozliczania powierzonego mienia, przez porównanie spisu inwentaryzacji tego mienia z księgami, a także prawo uczestniczenia w przyjmowaniu i wydawaniu mienia.