Rozdział 3 - Uzgadnianie usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu - Szczegółowe zasady i tryb zakładania i prowadzenia geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz uzgodnień i współdziałania w tym zakresie.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1991.83.376

Akt utracił moc
Wersja od: 19 września 1991 r.

Rozdział  3

Uzgadnianie usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu

§  9.
1.
Uzgodnień, o których mowa w art. 27 ust. 2 pkt 1, dokonuje się po uprzednim zbadaniu usytuowania projektowanych przewodów i urządzeń w zakresie zapewniającym ich bezkolizyjne położenie względem innych istniejących bądź projektowanych przewodów i urządzeń, innych obiektów budowlanych i zieleni wysokiej, a także po zbadaniu ustaleń miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
2.
Jeżeli zachodzi konieczność uzgodnienia zbiorczej lokalizacji sieci uzbrojenia podziemnego w pasie drogowym, uzgodnienia dokonuje się po przedłożeniu kompleksowego projektu rozmieszczenia sieci.
§  10.
Uzgodnieniu nie podlegają sieci uzbrojenia terenów zamkniętych, o których mowa w art. 4 ust. 2, z wyjątkiem sieci wyprowadzonych poza granice tych terenów.
§  11.
1.
Czynności określone w § 9 właściwy organ wykonuje przy pomocy zespołu uzgadniania dokumentacji projektowej, zwanego dalej "zespołem".
2.
W skład zespołu, o którym mowa w ust. 1, wchodzą powołany przez wojewodę przewodniczący oraz członkowie będący upoważnionymi przedstawicielami zainteresowanych organów administracji, osób i jednostek zarządzających sieciami uzbrojenia terenu oraz innych jednostek, których uczestnictwo jest niezbędne do uzgodnienia usytuowania projektowanych sieci.
3.
Na terenie jednego województwa mogą być tworzone filie zespołu.
4.
Tryb pracy zespołu ustala regulamin wojewody.
§  12.
1.
Projekt usytuowania sieci uzbrojenia terenu przedkłada do uzgodnienia inwestor; projekt ten powinien być sporządzony na kopii aktualnej mapy zasadniczej, z uwzględnieniem przepisu ust. 3.
2.
W razie braku mapy zasadniczej w odpowiedniej skali, projekt wymieniony w ust. 1 sporządza się na mapie jednostkowej, wykonanej dla realizacji danej inwestycji i przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
3.
Treść mapy wymienionej w ust. 1 i 2 powinna w szczególności zawierać:
1)
usytuowanie naziemnych szczegółów terenowych łącznie z granicami władania (własności) nieruchomości (działek) i z uwzględnieniem istniejącej zieleni wysokiej,
2)
naturalne i sztuczne ukształtowanie pionowe terenu,
3)
usytuowanie sieci uzbrojenia terenu z ich charakterystycznymi rzędnymi,
4)
opracowane geodezyjne linie rozgraniczające oraz osie ulic i dróg, jeżeli zostały ustalone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji lub też w zatwierdzonym planie realizacyjnym inwestycji.
§  13.
W toku uzgodnień zespół korzysta z materiałów przygotowanych i wydanych przez ośrodki dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, znajdujących się w posiadaniu osób i jednostek zarządzających sieciami uzbrojenia terenu lub prowadzących ewidencję branżową tych sieci.
§  14.
1.
Treść uzgodnienia jest wyrażana w formie opinii.
2.
Opinię wydaje się inwestorowi w terminie 14 dni od dnia przedłożenia przez niego projektu, o którym mowa w § 12 ust. 1; w uzasadnionych wypadkach termin określony w ust. 2 może być przedłużony do 30 dni.
§  15.
Uzgodnione usytuowanie sieci uzbrojenia terenu rejestruje się na mapie zasadniczej lub jej kopii (nakładce) albo na innej odpowiedniej do tego celu mapie.
§  16.
1.
Uzgodnienie zachowuje ważność przez okres 3 lat od dnia wydania opinii, chyba że inwestor uzyskał zgodę na jego przedłużenie.
2.
Uzgodnienie traci ważność w wypadku, gdy:
1)
inwestor nie zrealizował projektu w okresie 3 lat,
2)
decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji, o zatwierdzeniu planu realizacyjnego lub o pozwoleniu na budowę została zmieniona lub uchylona,
3)
inwestor nie uzyskał zgody na przedłużenie okresu ważności,
4)
dokonano zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.