Rozdział 3 - Kryteria kwalifikowania lokali i gruntów z budynkami mieszkalnymi w budowie nieprzydatnych Lasom Państwowym - Szczegółowe zasady i tryb sprzedaży lokali i gruntów z budynkami mieszkalnymi w budowie oraz kryteria kwalifikowania ich jako nieprzydatne Lasom Państwowym, a także tryb przeprowadzania przetargu ograniczonego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2013.1206

Akt obowiązujący
Wersja od: 14 października 2013 r.

Rozdział  3

Kryteria kwalifikowania lokali i gruntów z budynkami mieszkalnymi w budowie nieprzydatnych Lasom Państwowym

§  7.
1.
Lokale mogą być kwalifikowane jako nieprzydatne Lasom Państwowym, jeżeli:
1)
wpływy z ich wynajmu są niższe od kosztów ponoszonych przez Lasy Państwowe na ich utrzymanie, na które składają się w szczególności:
a)
podatek od nieruchomości,
b)
koszty utrzymania pracowników administracji i dozoru technicznego,
c)
koszty utrzymania należytego stanu technicznego nieruchomości,
d)
koszty utrzymania terenu, pomieszczeń i urządzeń wspólnego użytkowania, w szczególności: windy, anteny zbiorczej, domofonu i zieleni otaczającej budynek,
e)
koszty konserwacji lokalu obciążające Lasy Państwowe,
f)
koszty obowiązkowego ubezpieczenia lokalu,
g)
33% kosztu koniecznego remontu, wynikającego z przeglądu technicznego, albo 20% kosztu adaptacji lokalu do innych celów,
h)
koszty amortyzacji;
2)
stanowią lokale wolne (pustostany).
2.
Grunty z budynkami mieszkalnymi w budowie mogą być kwalifikowane jako nieprzydatne Lasom Państwowym, jeżeli w szczególności:
1)
brak jest środków finansowych na dokończenie inwestycji i nie istnieje możliwość ich uzyskania;
2)
ustała przyczyna, dla której rozpoczęto budowę, a dokończenie budowy z przeznaczeniem na inne cele jest ekonomicznie nieuzasadnione.
§  8.
Przepisy § 7 nie dotyczą mieszkań bezpłatnie przysługujących pracownikom Lasów Państwowych na podstawie art. 46 ust. 1 pkt 2 ustawy.