§ 3. - Szczegółowe zasady i tryb przyznawania nagrody rocznej osobom kierującym Agencją Mienia Wojskowego i Wojskową Agencją Mieszkaniową.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2004.50.486

Akt utracił moc
Wersja od: 29 marca 2004 r.
§  3.
1.
Nagrodę roczną można przyznać uprawnionemu, uwzględniając stopień i terminowość realizacji zadań na niego nałożonych, jeżeli podmiot:
1)
poprawił wyniki finansowe w szczególności przez wzrost zysku netto, zmniejszenie straty netto, zwiększenie rentowności obrotu netto, obniżenie poziomu kosztów działalności lub poprawę płynności finansowej;
2)
efektywnie wdrażał plany restrukturyzacji lub rozwoju;
3)
terminowo regulował zobowiązania o charakterze publicznoprawnym;
4)
nie przekroczył maksymalnego rocznego wskaźnika przyrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ustalonego w sposób określony w ustawie z dnia 16 grudnia 1994 r. o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń u przedsiębiorców oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. z 1995 r. Nr 1, poz. 2, z późn. zm.3)), z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 4 ust. 3a tej ustawy;
5)
uzyskał zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok obrotowy lub sprawozdania z wykonania planu finansowego.
2.
Warunki, o których mowa w ust. 1, stosuje się z uwzględnieniem zadań i celów statutowych podmiotu.
3.
Nagroda roczna może być przyznana uprawnionemu, który zajmował swoje stanowisko przez cały rok obrotowy i w tym okresie nie naruszył swoich obowiązków w sposób powodujący wymierzenie kary z tytułu odpowiedzialności porządkowej pracowników, kary za naruszenie dyscypliny finansów publicznych lub kary dyscyplinarnej albo z którym nie rozwiązano umowy o pracę bez wypowiedzenia z jego winy lub nie rozwiązano umowy o zarządzanie, albo którego nie odwołano z zajmowanego stanowiska z przyczyn stanowiących podstawę rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.
4.
W przypadku zmiany formy organizacyjno-prawnej podmiotu wypłata nagrody rocznej za zakończony rok obrotowy może nastąpić, o ile uprawniony zajmował stanowisko zarówno przed, jak i po zmianie formy organizacyjno-prawnej tego podmiotu, która nastąpiła w ciągu roku obrotowego.