§ 13. - Szczegółowe zasady i tryb orzekania o niezdolności do wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej oraz szczegółowe zasady i tryb postępowania w sprawach zawieszania prawa wykonywania zawodu albo ograniczenia wykonywania określonych czynności zawodowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1997.73.465

Akt utracił moc
Wersja od: 10 lipca 1997 r.
§  13.
1.
Okręgowa rada o podjętej uchwale w sprawie zawieszenia prawa wykonywania zawodu pielęgniarki, położnej albo w sprawie niezdolności do wykonywania określonych czynności zawodowych powiadamia pracodawcę, u którego pielęgniarka, położna wykonuje zawód, wojewodę, Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej i okręgową radę, która wydała pielęgniarce, położnej zaświadczenie o prawie wykonywania zawodu.
2.
Jeżeli pielęgniarka lub położna wykonuje zawód w jednostce organizacyjnej podległej, podporządkowanej lub nadzorowanej przez Ministra Obrony Narodowej, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji lub Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej, o uchwale określonej w ust. 1 należy ponadto powiadomić właściwego ministra.
3.
Jeżeli pielęgniarka, położna wykonuje indywidualną praktykę lub indywidualną specjalistyczną praktykę na podstawie zezwolenia okręgowej rady pielęgniarek i położnych, innej niż okręgowa rada, która podjęła uchwałę określoną w ust. 1, o podjętej uchwale należy powiadomić właściwą okręgową radę, a w przypadku, o którym mowa w art. 25 ust. 5 ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U. Nr 91, poz. 410) - podmiot, z którym pielęgniarka, położna wykonująca indywidualną praktykę lub indywidualną specjalistyczną praktykę zawarła umowę o pracę lub umowę cywilnoprawną.
4.
Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych o zmianie, uchyleniu lub utrzymaniu w mocy uchwały okręgowej rady niezwłocznie powiadamia podmioty określone w ust. 1-3.