§ 4a. - [Zawiadomienie o pozostawieniu przesyłki w placówce pocztowej; wydanie przesyłki złożonej w placówce pocztowej] - Szczegółowe zasady i tryb doręczania pism organów procesowych w postępowaniu karnym.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2018.553 t.j.

Akt obowiązujący
Wersja od: 29 grudnia 2022 r.
§  4a.  3 [Zawiadomienie o pozostawieniu przesyłki w placówce pocztowej; wydanie przesyłki złożonej w placówce pocztowej]
1. 
Przewidziane w art. 132 § 1a Kodeksu postępowania karnego zawiadomienie dla adresata o pozostawieniu przesyłki sporządza placówka pocztowa operatora, wskazując w nim placówkę pocztową operatora, z której przesyłkę należy odebrać; zawiadomienie pozostawia się w skrytce pocztowej adresata. Przepisy § 11 ust. 1-3 i § 12-13 stosuje się odpowiednio.
2. 
Przesyłkę złożoną w placówce pocztowej wydaje się za pokwitowaniem odbioru adresatowi albo jego przedstawicielowi ustawowemu, albo osobie upoważnionej na podstawie pełnomocnictwa pocztowego do odbioru przesyłek, o której mowa w art. 133 § 2a Kodeksu postępowania karnego, po umieszczeniu na stronie adresowej adnotacji "wydano dnia" i odcisku datownika. Odbierający potwierdza odbiór przesyłki na formularzu pokwitowania odbioru w sposób, o którym mowa w § 1 ust. 1. Wypełnione pokwitowanie odbioru placówka pocztowa, po umieszczeniu na nim odcisku datownika, odsyła niezwłocznie organowi wysyłającemu.
3. 
W zakresie nieuregulowanym w przepisach rozporządzenia do odbioru przesyłki oraz zwrotu przesyłki do nadawcy stosuje się przepisy ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe i aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie.
3 § 4a dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 27 marca 2020 r. (Dz.U.2020.608) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 22 kwietnia 2020 r.