§ 5. - Szczegółowe zasady i kryteria rozdziału limitu zatrudnienia pracowników polskich w celu realizacji umów o dzieło przez polskie podmioty gospodarcze w Republice Federalnej Niemiec.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1996.54.244

Akt utracił moc
Wersja od: 11 maja 1996 r.
§  5.
1.
Przydział limitu określa się w zezwoleniu w osobomiesiącach. Jeden osobomiesiąc oznacza zatrudnienie 1 osoby w okresie 1 miesiąca.
2.
Zezwolenie, w odniesieniu do jednego okresu obliczeniowego, może dotyczyć nie więcej niż 500 osobomiesięcy albo - gdy jest to korzystniejsze dla wnioskodawcy - nie więcej niż 100% wykorzystanych osobomiesięcy w poprzednim okresie obliczeniowym. Okres obliczeniowy liczy się od dnia 1 października do dnia 30 września roku następnego.
3.
Zezwolenie wydaje się do czasu całkowitego rozdziału limitu.
4.
Jeżeli w terminie 3 miesięcy od dnia doręczenia zezwolenia podmiot nie dokona wszczęcia postępowania przed właściwym urzędem pracy w Republice Federalnej Niemiec w sprawie dopuszczenia do realizacji umowy o dzieło, zezwolenie traci ważność z mocy prawa.
5.
Podmiot obowiązany jest niezwłocznie zawiadomić Ministerstwo Współpracy Gospodarczej z Zagranicą o wszczęciu postępowania, o którym mowa w ust. 4, oraz udokumentować ten fakt; niedopełnienie tych warunków w terminie 14 dni od dnia wszczęcia postępowania może być podstawą do odmowy udzielenia kolejnego zezwolenia.
6.
Podmiot jest obowiązany zawiadomić Ministerstwo Współpracy Gospodarczej z Zagranicą o wydaniu decyzji przez właściwy niemiecki urząd pracy o dopuszczeniu do realizacji o dzieło oraz o każdej zmianie takiej decyzji w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.