§ 4. - Szczegółowe warunki przeprowadzania przez Prezesa Urzędu do Spraw Repatriacji i Cudzoziemców, Straż Graniczną, Policję i wojewodów kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2002.34.318

Akt utracił moc
Wersja od: 4 kwietnia 2002 r.
§  4. 
1. 
Po przeprowadzeniu kontroli funkcjonariusz lub pracownik sporządza, z zastrzeżeniem ust. 3, protokół kontroli.
2. 
Protokół kontroli powinien zawierać w szczególności:
1)
wskazanie upoważnienia do przeprowadzenia kontroli oraz numeru legitymacji służbowej upoważnionego funkcjonariusza lub pracownika,
2)
datę i miejsce sporządzenia protokołu kontroli,
3)
datę i godzinę przeprowadzenia kontroli,
4)
imię, nazwisko i stanowisko służbowe kontrolującego,
5)
imię i nazwisko tłumacza,
6)
miejsce przeprowadzenia kontroli,
7)
imię i nazwisko kontrolowanego cudzoziemca,
8)
miejsce pobytu (adres zamieszkania) cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
9)
opis okoliczności uzasadniających przeprowadzenie kontroli,
10)
opis skontrolowanych dokumentów i zezwoleń z podaniem ich numeru, okresu ważności oraz organu, który dokument lub zezwolenie wydał,
11)
informację o ilości środków finansowych posiadanych przez cudzoziemca lub wskazanie sprawdzonych dokumentów potwierdzających ich posiadanie,
12)
wynik kontroli,
13)
podpis funkcjonariusza lub pracownika sporządzającego protokół kontroli,
14)
podpis cudzoziemca lub adnotację o odmowie i przyczynach odmowy złożenia podpisu.
3. 
W przypadku gdy w wyniku kontroli stwierdzono legalność pobytu cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, funkcjonariusz lub pracownik przeprowadzający kontrolę sporządza notatkę.
4. 
Odmowa podpisania protokołu przez cudzoziemca nie stanowi przeszkody do podpisania go przez kontrolującego oraz pozostawienia cudzoziemcowi kopii protokołu.
5. 
Jeżeli kontrolą objęto kilku cudzoziemców, to funkcjonariusz lub pracownik przeprowadzający kontrolę, po jej przeprowadzeniu, sporządza odpowiednio jeden protokół kontroli lub notatkę, dotyczące cudzoziemców.
6. 
Oryginał protokołu kontroli lub notatki przechowuje się w jednostce lub komórce organizacyjnej podmiotu, którego funkcjonariusz lub pracownik przeprowadził kontrolę.
7. 
Wyniki kontroli wykorzystuje się do formułowania wniosków o wszczęcie postępowania administracyjnego o zobowiązanie do opuszczenia terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i o wydalenie cudzoziemca.