§ 9. - Szczegółowe warunki organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2000.22.280

Akt utracił moc
Wersja od: 31 marca 2000 r.
§  9.
1.
Szkolenia centralne służą przekazywaniu wiedzy i rozwijaniu umiejętności określonych w priorytetach szkoleniowych wobec członków korpusu służby cywilnej, o których mowa w art. 99 ust. 2 pkt 1 ustawy.
2.
Szkolenia centralne mają na celu w szczególności:
1)
wyrobienie umiejętności współdziałania w grupie,
2)
koordynację pracy w urzędzie i całej administracji,
3)
upowszechnianie standardów pracy administracji.
3.
Adresatami szkoleń centralnych są w szczególności członkowie korpusu służby cywilnej zajmujący stanowiska wyższe, średniego szczebla zarządzania oraz koordynujące i samodzielne.
4.
Dyrektor generalny urzędu ustala, uszeregowaną zgodnie z priorytetami urzędu, listę członków korpusu służby cywilnej kierowanych na szkolenie centralne i przekazuje ją Szefowi Służby Cywilnej w terminie przez niego ustalonym.
5.
Lista, o której mowa w ust. 4, zawiera imiona i nazwiska, stanowiska pracy członków korpusu służby cywilnej oraz nazwy komórek organizacyjnych, w których są zatrudnieni.
6.
Szef Służby Cywilnej przekazuje dyrektorom generalnym i kierownikom urzędów, o których mowa w art. 20 ust. 4 i 5 ustawy, informację o terminie, miejscu i harmonogramie szkolenia oraz listę uczestników nie później niż na 30 dni przed terminem jego rozpoczęcia.