§ 8. - Szczegółowe warunki i tryb wydawania oraz cofania zezwoleń na wytwarzanie, przetwarzanie lub przerób środków odurzających, substancji psychotropowych i prekursorów grupy I-R oraz szczegółowe warunki zgłaszania działalności polegającej na ich stosowaniu w celu prowadzenia badań naukowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2003.36.315

Akt utracił moc
Wersja od: 1 marca 2003 r.
§  8.
1.
Stosowanie środków odurzających grup I-N i II-N, substancji psychotropowych grup II-P, III-P i IV-P lub prekursorów grupy I-R, w celu prowadzenia badań naukowych, wymaga uzyskania zgody wojewódzkiego inspektora właściwego ze względu na miejsce prowadzenia badań.
2.
Wniosek o wydanie zgody, o której mowa w ust. 1, zawiera:
1)
pełną nazwę i dokładny adres podmiotu;
2)
wskazanie miejsca prowadzenia badań;
3)
określenie zakresu badań z wyszczególnieniem środków odurzających, substancji psychotropowych lub prekursorów grupy I-R, które będą stosowane;
4)
opis sposobu przechowywania i zabezpieczenia przed kradzieżą lub zniszczeniem środków odurzających, substancji psychotropowych lub prekursorów grupy I-R;
5)
imię, nazwisko, ukończony kierunek studiów i staż pracy osoby odpowiedzialnej za zapewnienie systemu kontroli i zabezpieczania środków odurzających, substancji psychotropowych i prekursorów grupy I-R.
3.
Wojewódzki inspektor wydaje zgodę, o której mowa w ust. 1, po stwierdzeniu, że grupy, ilość i przeznaczenie środków odurzających, substancji psychotropowych i prekursorów objętych wnioskiem odpowiadają zakresowi działalności statutowej szkoły wyższej, placówki badawczo-rozwojowej lub innej placówki naukowej.
4.
Podmiot prowadzący badania, o których mowa w ust. 1, jest obowiązany do:
1)
prowadzenia ewidencji środków odurzających, substancji psychotropowych i prekursorów grupy I-R;
2)
informowania wojewódzkiego inspektora o zaprzestaniu badań, o których mowa w ust. 1, w terminie nie krótszym niż 30 dni przed ich zakończeniem.