Szczegółowe warunki i tryb udzielania zezwolenia na podjęcie zajęcia zarobkowego przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu oraz właściwość przełożonych w tych sprawach.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2002.47.445

Akt utracił moc
Wersja od: 2 maja 2002 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 3 kwietnia 2002 r.
w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania zezwolenia na podjęcie zajęcia zarobkowego przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu oraz właściwości przełożonych w tych sprawach.

Na podstawie art. 56 ust. 4 ustawy z dnia 16 marca 2001 r. o Biurze Ochrony Rządu (Dz. U. Nr 27, poz. 298 i Nr 106, poz. 1149) zarządza się, co następuje:
Szef Biura Ochrony Rządu lub upoważniona przez niego osoba, zwana dalej "przełożonym", może udzielić funkcjonariuszowi Biura Ochrony Rządu, zwanemu dalej "funkcjonariuszem", zezwolenia na podjęcie zajęcia zarobkowego, jeżeli zajęcie takie:
1)
nie koliduje z wykonywaniem zadań służbowych, określonych w ustawie z dnia 16 marca 2001 r. o Biurze Ochrony Rządu, przez funkcjonariusza,
2)
nie pozostaje w sprzeczności z interesem służby i jej zadaniami,
3)
nie narusza prestiżu służby,
4)
nie podważy zaufania do bezstronności funkcjonariusza.
Funkcjonariusz ubiegający się o zezwolenie na podjęcie zajęcia zarobkowego, zwanego dalej "zezwoleniem", składa przełożonemu pisemny wniosek, który określa:
1)
nazwę i adres podmiotu, u którego zamierza podjąć zajęcie zarobkowe,
2)
charakter zajęcia zarobkowego i przewidywany zakres obowiązków,
3)
czas i miejsce wykonywania zajęcia zarobkowego,
4)
przewidywany okres trwania zajęcia zarobkowego.
1. 
Przełożony, w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku, po zasięgnięciu opinii szefa oddziału, w którym funkcjonariusz pełni służbę, zawiadamia na piśmie funkcjonariusza o udzieleniu zezwolenia, a jeżeli warunki, o których mowa w § 1 i 2, nie zostaną spełnione - o odmowie udzielenia zezwolenia.
2. 
W zawiadomieniu o udzieleniu zezwolenia na podjęcie zajęcia zarobkowego określa się:
1)
podmiot, u którego funkcjonariusz zamierza podjąć zajęcie zarobkowe,
2)
charakter zajęcia zarobkowego,
3)
czas i miejsce wykonywania zajęcia zarobkowego.
3. 
Zawiadomienie o odmowie wydania zezwolenia nie wymaga uzasadnienia.
4. 
Zezwolenie na podjęcie zajęcia zarobkowego lub odmowę udzielenia zezwolenia umieszcza się w aktach osobowych funkcjonariusza.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.