Rozdział 4 - Utrzymanie zagrożonych likwidacją warsztatów terapii zajęciowej - Szczegółowe warunki i tryb przyznawania środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w związku z likwidacją skutków powodzi, która miała miejsce w lipcu 1997 r.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1997.120.762

Akt obowiązujący
Wersja od: 15 września 1997 r.

Rozdział  4

Utrzymanie zagrożonych likwidacją warsztatów terapii zajęciowej

§  12.
1.
Środki Funduszu mogą być przeznaczone na usunięcie bezpośrednich skutków powodzi, uniemożliwiających lub ograniczających dalsze funkcjonowanie warsztatów terapii zajęciowej, zwanych dalej "warsztatami", w szczególności na:
1)
prace budowlane i remontowe zniszczonych budynków i pomieszczeń,
2)
naprawę lub wymianę uszkodzonego wyposażenia oraz środków transportu,
3)
zakup zniszczonych materiałów do terapii zajęciowej.
2.
Osoba poszkodowana prowadząca warsztat składa wniosek we właściwym, ze względu na miejsce prowadzonej działalności, wojewódzkim urzędzie pracy - wojewódzkim ośrodku ds. zatrudnienia i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, zwanym dalej "wojewódzkim ośrodkiem".
3.
Wniosek, o którym mowa w ust. 2, powinien zawierać:
1)
oznaczenie wnioskodawcy,
2)
tytuł prawny do obiektu,
3)
liczbę uczestników terapii oraz zatrudnionych,
4)
proponowaną kwotę dofinansowania i jej przeznaczenie, wraz z uzasadnieniem,
5)
proponowaną kwotę zaliczki.
4.
Do wniosku należy dołączyć szacunkowy kosztorys prac budowlanych, wykaz odtworzonego wyposażenia i materiałów oraz zaświadczenie, o którym mowa w § 2 ust. 2.
§  13.
1.
Wojewódzki ośrodek w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku spełniającego wymogi, o których mowa w § 12, wydaje opinię o zasadności przyznania dofinansowania, jego wysokości oraz przeznaczenia i wraz z wnioskiem oraz kompletem dokumentów przekazuje ją do Funduszu.
2.
Zarząd Funduszu rozpatrzy wniosek w terminie 14 dni od dnia otrzymania kompletu wymaganych dokumentów z wojewódzkiego ośrodka.
3.
W przypadku podjęcia przez zarząd Funduszu decyzji o przyznaniu środków, zostaje ona przekazana do wojewódzkiego ośrodka, który niezwłocznie podpisuje z wnioskodawcą umowę o dofinansowanie, w której określa się:
1)
wysokość dofinansowania,
2)
przeznaczenie dofinansowania,
3)
sposób rozliczenia dofinansowania,
4)
warunki wypowiedzenia umowy.
4.
Kontroli przestrzegania warunków określonych w umowie dokonuje wojewódzki ośrodek.