§ 9. - Szczegółowe warunki i sposób przeprowadzania szkoleń i szkoleń uzupełniających oraz przeprowadzania egzaminów i egzaminów uzupełniających.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2015.1821

Akt obowiązujący
Wersja od: 6 października 2018 r.
§  9. 
1. 
Egzamin lub egzamin uzupełniający polega na:
1)
rozwiązaniu testu końcowego, udzieleniu odpowiedzi na pytania otwarte, rozwiązaniu zadań lub na innej pisemnej ocenie umiejętności osoby przystępującej do egzaminu - w przypadku egzaminu lub egzaminu uzupełniającego przeprowadzanego po odbyciu szkolenia lub szkolenia uzupełniającego przeprowadzonego w formie stacjonarnej lub mieszanej;
2)
rozwiązaniu testu końcowego - w przypadku egzaminu lub egzaminu uzupełniającego przeprowadzanego po odbyciu szkolenia lub szkolenia uzupełniającego przeprowadzonego z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.
2. 
Testy końcowe, pytania otwarte, treść zadań lub inny pisemny sposób oceny umiejętności osoby przystępującej do egzaminu ustala i sporządza komisja egzaminacyjna, biorąc pod uwagę zakres tematyczny przeprowadzonego szkolenia lub szkolenia uzupełniającego, a następnie przekazuje do zatwierdzenia odpowiednio ministrowi właściwemu do spraw rozwoju wsi lub ministrowi właściwemu do spraw środowiska.
3. 
Czas trwania egzaminu lub egzaminu uzupełniającego nie może być dłuższy niż 60 minut.
4. 
Osoba przystępująca do egzaminu lub egzaminu uzupełniającego nie może korzystać z dodatkowych materiałów w trakcie jego przeprowadzania.
5. 
Egzamin lub egzamin uzupełniający jest uważany za złożony z wynikiem pozytywnym, jeżeli osoba przystępująca do egzaminu lub egzaminu uzupełniającego uzyskała:
1)
75% punktów z egzaminu - w przypadku szkolenia lub szkolenia uzupełniającego przeprowadzonego w formie stacjonarnej;
2)
90% poprawnych odpowiedzi z testu końcowego - w przypadku szkolenia lub szkolenia uzupełniającego przeprowadzonego z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej;
3)
90% poprawnych odpowiedzi z testu końcowego i 75% punktów z innego niż test końcowy sposobu przeprowadzenia egzaminu lub egzaminu uzupełniającego, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, jeżeli komisja egzaminacyjna uzna, że jego przeprowadzenie jest konieczne - w przypadku szkolenia lub szkolenia uzupełniającego przeprowadzonego w formie mieszanej.
6. 
Osoba, która przystąpiła do egzaminu lub egzaminu uzupełniającego, jest informowana o jego wyniku w formie pisemnej, w postaci papierowej lub - jeżeli wyraziła na to zgodę - elektronicznej, w terminie 7 dni roboczych od dnia jego przeprowadzenia.
7. 
Odpowiednio dyrektor CDR lub Dyrektor Generalny Lasów Państwowych wydaje zaświadczenie o zdaniu egzaminu lub egzaminu uzupełniającego, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia.